Międzyszkolna Liga Esportowa powraca. Ruszyły zapisy

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji zawodów zdecydowaliśmy się ponownie zaprosić drużyny do rywalizacji. Tym razem zawodnicy będą mogli pokazać swoje umiejętności nie tylko w CS:GO, ale i League of Legends.

Patrząc na pierwsze rozgrywki MLE podjęliśmy decyzję o zmianie formatu rozgrywek i wymagań dotyczących drużyn. W drugim sezonie naszego turnieju drużyny muszą składać się z co najmniej 3 zawodników uczęszczających do szkół w Płocku lub okolicach do 50km od naszego miasta. Pozostali uczestnicy nie muszą być uczniami, wystarczy, że spełniają warunek dotyczący miejsca zamieszkania. Ponadto wszyscy gracze muszą mieć skończone 16 lat.

Odeszliśmy od pomysłu prowadzenia ligi, która pochłaniała zbyt dużo czasu osobom uczącym się. W drugiej odsłonie zawodów drużyny najpierw przystąpią do otwartych kwalifikacji, których przewidujemy kilka. – W zależności od tego ile drużyn się zgłosi przewidujemy kilka tur otwartych kwalifikacji, więc każdy z zespołów będzie miał więcej niż jedną szansę na awans do kolejnej rundy turnieju – powiedział nam jeden z organizatorów.

Do następnego etapu dostanie się 15 najlepszych drużyn z otwartych kwalifikacji. Szesnastą drużyną będzie triumfator ubiegłorocznych rozgrywek, który został przez nas bezpośrednio zaproszony do zamkniętych kwalifikacji – Team 3LO. Najlepsza ósemka dostanie się do turnieju głównego. Podobnie jak rok temu, cztery zespoły zagrają na finałach LANowych w Galerii Wisła.

Zapisy do zmagań w obie gry już ruszyły i potrwają aż do rozpoczęcia ostatniego turnieju otwartych kwalifikacji. Pierwszy z nich odbędzie się 30 kwietnia. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące możliwości wzięcia udziału w zawodach drużyny znajdą na naszym facebooku: https://www.facebook.com/miedzyszkolnaligaesportowa/

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …