Międzynarodowa konferencja w Płocku. Uczestnicy rozmawiają o bezpieczeństwie publicznym

Dziś i jutro (16 i 17 maja) odbywa się w Płocku I Międzynarodowa Konferencja „Instytucje i służby na rzecz bezpieczeństwa publicznego – o konieczności wspólnych działań”. To kontynuacja seminariów organizowanych dotychczas przez Fundację Polish-American Development Council. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. – Wzorem lat ubiegłych wraz z naszymi Partnerami – Business Communication Group Sp. z o.o., Centrum Szkolenia Kuratorów Sądowych i Fundacją Większe Mniejsze chcemy kontynuować tworzenie forum wymiany poglądów w ujęciu międzynarodowym – polsko-amerykańskim – informują organizatorzy.
W konferencji biorą udział kuratorzy sądowi, przedstawiciele sądów, samorządów, Służby Więziennej, Straży Miejskiej. Jest też grupa gości z USA – to osoby, które zawodowo zajmują się problematyką probacji.
Wśród prelegentów są między innymi: Bruce Vander Sanden – Dyrektor 6. Dystryktu Probacyjnego w Stanie Iowa – USA, dr Kamila Słupska z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – Polska oraz Tenette Carlson – autorka intensywnego programu terapeutycznego dla młodocianych przestępców, Iowa Corrections Association – USA.
Patronat medialny nad konferencją objął między innymi Tygodnik Płocki.

(jac)

Fot. D. Ossowski

 

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 16 maja

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Remont cząstkowy grysem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.