Najnowsze informacje

Medyczny mercedes na Winiarach. Kolejna sztuczna nerka dla oddziału nefrologii

Supernowoczesny sprzęt do hemodializ trafił na oddział nefrologii szpitala wojewódzkiego na Winiarach. Aparat Fresenius o wartości prawie 50 tysięcy złotych przekazało Stowarzyszenie Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia. Jest to już jedenasta sztuczna nerka zakupiona przez stowarzyszenie dla płockiego ośrodka dializoterapii.
Z finansowej i rzeczowej pomocy Stowarzyszenia Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia płocki szpital korzysta od kilkunastu lat. – Bardzo dziękujemy za tę darowiznę. Środki przekazywane z Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach kontraktu praktycznie nie wystarczają na leczenie pacjentów. W związku z tym pozyskanie środków z zewnątrz pozwala nam na odtworzenie sprzętu. Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia od wielu lat jest jednym z największych sponsorów naszego szpitala. Z przekazanych środków otrzymywaliśmy nie tylko sprzęt, ale także w całości wybudowano i wyposażono oddziały dermatologiczny i okulistyczny – mówił podczas prezentacji nowego aparatu do dializ Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach.
Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia to jedna z organizacji, która każdą złotówkę przekazuje na zakup sprzętu medycznego. – Jest to wysokiej klasy sprzęt, umożliwiający nowoczesny sposób dializoterapii, bardzo przyjazny dla pacjenta i mniej obciążający jego układ krążenia. Aparat zapewnia bardzo wysokie standardy zastosowania do warunków, które zmieniają się w trakcie dializy u pacjenta – mówił o przekazanym sprzęcie ordynator oddziału nefrologii dr Michał Kuriga.
Obecnie w płockim ośrodku dializowanych jest około 107 pacjentów, którzy na dializy przywożeni są trzy razy w tygodniu. W ciągu roku dochodzi ona do 130 pacjentów.

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …