Lewica Razem odkrywa karty – znamy już listy kandydatów do Europarlamentu

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego w całym kraju. Na Mazowszu liderką listy będzie siedlczanka Dorota Olko – rzeczniczka Partii Razem. Wśród kandydatów na europosłów znaleźli się również płocczanie – Mateusz Dobrowolski oraz Jerzy Piórowicz.
„Jedynką” na liście w okręgu nr 5, który obejmuje województwo mazowieckie bez Warszawy i okolicznych powiatów jest Dorota Olko. Siedlczanka, specjalistka ds. komunikacji społecznej oraz rzeczniczka prasowa Partii Razem.
Z drugiego miejsca na liście Lewicy Razem wystartuje Mateusz Dobrowolski. Animator kultury, manager i dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem promocji muzyki polskiej poza granicami naszego kraju. Rodzinnie związany z Płockiem, od roku koordynuje struktury Razem w województwie mazowieckim. Jest autorem kampanii „Rzeź PKSów”, w ramach której działacze Razem monitorowali i nagłaśniali likwidację połączeń autobusowych na Mazowszu.
Z miejsca czwartego wystartuje Jerzy Piórowicz, koordynator płockich struktur Razem, specjalista administracji publicznej. Piórowicz jest autorem petycji do Premiera Mateusza Morawieckiego „Dość trucia Płocka!”, pod którą podpisało się ponad 800 mieszkańców regionu.
Na mazowieckiej liście obecni są także reprezentanci innych stron województwa. Nauczycielka dyplomowana z Radomia Anna Żytkowska-Prus wystartuje z „trójki”. Z miejsca szóstego wystartuje inżynier Piotr Trysiński z Lipska, członek Rady Krajowej Partii Razem. Sochaczewski pedagog Artur Matyjaszek z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej wystartuje z miejsca ósmego.
Lewica Razem to blok wyborczy tworzony przez trzy organizacje demokratycznej, niezależnej lewicy: Partię Razem, Unię Pracy oraz Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Na konferencji prasowej 17 kwietnia w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej Koalicja przedstawiła swoje hasło wyborcze: „Europa – jesteś u siebie”. Koalicja ma trzy główne postulaty. Po pierwsze: wyższe płace, dzięki wprowadzeniu europejskiej płacy minimalnej. Po drugie: niższe czynsze, do czego służyć mają miliardy euro z europejskiego budżetu przeznaczane na budowę tanich mieszkań na wynajem. Po trzecie: darmowe leki na receptę w całej Unii Europejskiej, w tym i w Polsce.

(ek)

Zobacz kolejny artykuł

Uszkodzony samochód przy ul. Konopnickiej

W ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali 8 kolizji drogowych – 3 na ulicach Płocka …