Kradzionym autem pojechali nad jezioro

Czujność obywateli doprowadziła do natychmiastowego zatrzymania sprawcy kradzieży pojazdu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, ponieważ kilka dni wcześniej włamał się do innego pojazdu, skąd ukradł między innymi akumulator.
– 10 lipca dyżurny gostynińskiej Policji został poinformowany o dziwnym zachowaniu kierującego i pasażerów osobowego citroena w Dąbrówce. Pojazd został porzucony przed opuszczoną posesją. We wskazane miejsce udali się natychmiast policjanci, którzy w niedalekiej odległości zatrzymali 4 mężczyzn. Ostatecznie noc w policyjnym areszcie spędziło 3 mieszkańców Gostynina – dwóch 18-latków i 19-latek – informuje oficer prasowy gostynińskiej policji podkom Dorota Słomkowska. – W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że 19-latek ukradł Citroena i zabrał swoich kolegów na przejażdżkę nad jezioro. W drodze powrotnej samochód się zepsuł, więc go porzucili. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna na początku lipca włamał się do innego pojazdu, z którego ukradł między innymi akumulator. Już usłyszał zarzuty za oba przestępstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Czterej bracia napadli na policjantów. Dwóch trafiło do aresztu

Gostyniński sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec dwóch mężczyzn, którzy kilka dni zaatakowali policjantów …

Oszustki okradły seniorkę w Emilianowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, której dokonały dwie kobiety w Emilianowie. We wtorek, 18 września po …