Konkurs na najpiękniejszą palmę

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do udziału w XIX edycji konkursu plastycznego „Tradycyjna palma wielkanocna”. Prace mogą nadsyłać dzieci, młodzież i dorośli. Tradycyjnie palmy będą zaprezentowane i oceniane podczas imprezy plenerowej „Niedziela Palmowa w skansenie”.
W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież szkolna, osoby indywidualne oraz twórcy z terenu Mazowsza. – Zwyczaj wykonywania palm świątecznych należy do najważniejszych elementów przeżywania Świąt Wielkanocnych. Zgodnie z tradycją musiały się w nich znaleźć zielone gałązki bukszpanu, barwinka, borówki i witki wierzbowe stanowiące symbol odradzającej się przyrody. Celem organizowanego przez skansen konkursu jest popularyzacja zanikających obrzędów i zdobnictwa ludowego – mówią zapraszając do udziału w tegorocznej edycji konkursu organizatorzy z sierpeckiego skansenu.
Uczestnicy mają za zadanie wykonać tradycyjną palmę wielkanocną z wykorzystaniem wyłącznie tworzyw naturalnych (z wyjątkiem chronionych gatunków roślin) i tradycyjnych form zdobniczych. Jej długość nie powinna przekroczyć 3 m. Prace mogą tworzyć zarówno grupy, jak i samodzielni wykonawcy.
Do palmy należy przytwierdzić metryczkę zawierającą następujące informacje: w przypadku zgłoszenia palmy przez szkołę/koło plastyczne/stowarzyszenie – pełna nazwa, adres, numer telefonu, adres mailowy, imię i nazwisko wykonawcy/ów, klasa/wiek, imię i nazwisko opiekuna (praca indywidualna/ zespołowa); w przypadku zgłoszenia przez osobę indywidualną – imię i nazwisko, miejscowość, numer telefonu, adres mailowy (praca indywidualna). Należy określić region, z którego pochodzi wzorzec palmy (np. palma z okolic Płocka; palma wileńska, itp.)
Oceny nadesłanych prac dokonają osoby uczestniczące w imprezie plenerowej „Niedziela Palmowa w skansenie” 14 kwietnia. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.
Prace należy dostarczyć do 8 kwietnia do godziny 15.30 do budynku G w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (ul. Narutowicza 64, 09-200 Sierpc, Dział Upowszechniania i Promocji).

rad

Fot. MWM Sierpc

 

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …