Konferencja o odpowiedzialności słowa

Płocki oddział Mazowieckiego Samorządowego Doskonalenia Nauczycieli zaprasza do udziału w konferencji poświęconej odpowiedzialności za słowo. Organizatorzy do udziału zachęcają nauczycieli, psychologów i specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych.
Tym razem tematyka spotkania pod nazwą „Słowo się rzekło. Weź za nie odpowiedzialność!” będzie oscylowała wokół zagadnień prawnych i etycznych dotyczących komunikacji. – Pogarda, zastraszanie, zniesławianie – słowa potrafią wykreować rzeczywistość pełną agresji i nienawiści względem drugiego człowieka, zranić na całe życie, a nawet doprowadzić do dramatu. Zadaniem szkoły powinny być zatem działania na rzecz obrony ważnych obszarów komunikacji przed manipulacją i agresją językową, a także promowanie treści i form wypowiedzi zgodnych z zasadami etyki słowa – mówią organizatorzy konferencji przedstawiając zakres zagadnień przygotowanych dla uczestników.
Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkolnych, pedagogów specjalnych, psychologów oraz specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych zainteresowanych zapobieganiem i przeciwdziałaniem przejawom hejtu, kształtowaniem właściwych postaw społecznych oraz rozwijaniem kompetencji międzykulturowych.
Konferencja odbędzie się 7 marca w Centrum Edukacji Grupa Orlen, sala konferencyjna, Al. F. Kobylińskiego 25. Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Rejestracja uczestników zaczyna się o godzinie 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca. Koszt udziału w konferencji wynosi 20 zł.
Wpłaty należy uiścić do 4 marca na nr konta: 09 1020 1026 0000 1902 0232 8037.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek w Brochocinie. 5 osób w szpitalu

Dziś (wtorek, 14 maja) około godziny 13.55 na drodze krajowej nr 60 w Brochocinie doszło …