Komunikacja Miejska zaprasza na Piknik Rodzinny oraz finał konkursu Kierowca Roku 2018

Slalom, dachowanie, pożar, rozcinanie wraku – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na nas w sobotę w Komunikacji Miejskiej – Płock. KM zaprasza na Finał Konkursu Kierowca Roku 2018 i Piknik Rodzinny, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 18 maja na terenie zajezdni KM Płock (ul. Przemysłowa 17) w godz. 9.00 – 17.00.
Jak co roku przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym strefę dla dzieci. A w niej tor przeszkód, samochodziki, pluszowe miasteczko, wata cukrowa, kolorowe malowanie twarzy. Dzieci w kilka minut będą mogły zmienić się w groźnego tygrysa czy słodkiego misia. W mini zoo każdy będzie mógł dotknąć węża i pająka. Zabawy, tańce, konkursy integracyjne, kącik malowanek – to tylko mała zapowiedź tego, co czekać będzie na dzieci w sobotę – zachęca rzecznik prasowy Komunikacji Miejskiej Kinga Wochowska. – Podczas gdy dzieci będą się bawić, dorosłym w tym czasie będziemy chcieli przybliżyć kilka aspektów związanych z bezpieczeństwem na drogach między innymi w symulatorze dachowania – każdy będzie miał okazję sprawdzić, co dzieje się z nami i autem podczas dachowania. Będziemy zachęcać także do zdjęcia nogi z gazu – tu pomocny będzie symulator zderzenia czołowego. Oprócz tego przygotowaliśmy także symulator poduszki powietrznej, czy alkogogle. Pokażemy także jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach samochodowych. Nasi partnerzy z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku zaprezentują, jak wygląda ich praca na miejscu wypadku drogowego, zaprezentują między innymi rozcinanie wraku i ewakuację osoby poszkodowanej.
Będzie też grill dla wszystkich uczestników imprezy. – To jeszcze nie wszystko. Tego dnia poznamy Kierowcę Roku 2018 KM Płock. Dziesięciu najlepszych kierowców będzie rywalizować między sobą w 7 konkurencjach. Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego, z wiedzy o KM, jak poradzą sobie w ekstremalnych przypadkach takich jak pożar autobusu czy konieczność udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi, zaprezentują także swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – dodaje Kinga Wochowska.
Aby ułatwić płocczanom dojazd na Piknik, Komunikacja Miejska tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.