Najnowsze informacje

Kolejni sprawcy napadu na konwój dziś staną przed prokuratorem

Niespełna 48 godzin potrzebowali policjanci z Płocka i KWP z siedzibą w Radomiu na zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy w czwartkowy poranek po obezwładnieniu konwojentów ukradli kasetkę z pieniędzmi. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w drodze do Hiszpanii, drugi w trakcie wypoczynku z rodziną w Gdańsku. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Do rozboju doszło w czwartek około 7.30 na ul. Podlaskiej w Płocku. Napastnicy przy użyciu skradzionego wcześniej samochodu spowodowali kolizję ze skodą, w której przewożone były pieniądze. Dwaj zamaskowani napastnicy obezwładnili konwojentów i ukradli kasetkę z pieniędzmi, po czym innym samochodem odjechali z miejsca. – Natychmiast po uzyskaniu informacji o zdarzeniu na miejsce udali się policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i uszkodzonych pojazdów. Funkcjonariusze z Płocka wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu ustalili szczegółowo przebieg zdarzenia, aby już po kilkunastu godzinach zatrzymać sprawców – relacjonuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
Już w sobotę, około godziny 3.00 w nocy, niedaleko Piaseczna płoccy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, którym okazał się 36-letni mieszkaniec tej miejscowości. – Mężczyzna został zatrzymany w wynajętym samochodzie, którym wybierał się w podróż do Hiszpanii, był zaskoczony zatrzymaniem i nie stawiał żadnego oporu. Po przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli schowane pod kołem zapasowym pieniądze, które jak się okazało, pochodziły z rozboju – dodaje K. Piasek.
Także w sobotę płoccy policjanci udali się do jednego z hoteli w Gdańsku, gdzie zatrzymali drugiego mężczyznę, którym okazał się 42-letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna wypoczywał tam razem z rodziną i był kompletnie zaskoczony, również nie stawiał żadnego oporu. Zatrzymany został przewieziony do Płocka i osadzony w policyjnym areszcie. – Obydwaj mężczyźni zostali przesłuchani przez prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Płocku, pod nadzorem której wykonywane były czynności. Prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Do wniosku tego Sąd Rejonowy w Płocku przychylił się i aresztował mężczyzn na 3 miesiące – mówi Krzystzof Piasek.
Wczoraj wieczorem (poniedziałek, 15 stycznia) płoccy policjanci zatrzymali w związku ze sprawą kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 23 i 35 lat. To mieszkańcy powiatu płockiego, którzy dzisiaj będą przesłuchani przez prokuratora. – W sprawie trwają dalsze czynności i ustalenia. Za rozbój w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności – podsumowuje K. Piasek.
(jac)

fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Płocki raport drogowy 14 sierpnia

Informujemy, gdzie w dniu 14 sierpnia będą prowadzone naprawy na ulicach w Płocku. Zamknięte dla …

Akcja „Bezpieczny sierpień 2018”

Od 14 do 16 sierpnia policjanci z płockiej drogówki będą prowadzili działania w ramach akcji …