Już w marcu jubileusz 20-lecia PWSZ i konferencja rektorów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku będzie gospodarzem I Zgromadzenia Plenarnego Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Odbędzie się ono w dniach 20 – 23 marca i będzie połączone z obchodami jubileuszu płockiej uczelni.
Już wiadomo, że konferencję otworzy Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Konferencja to zrzeszenie rektorów reprezentujących polskie publiczne uczelnie zawodowe. Jak wyjaśniał prof. Maciej Słodki, rektor PWSZ w Płocku, konferencja jest jednym z elementów zapewniających współpracę pomiędzy uczelniami. Pozwala także dbać o ich interesy i reprezentuje PWSZ w środowisku szkolnictwa wyższego w kraju i za granicą.
Podczas odbywającego się w Płocku I Zgromadzenia Plenarnego podjęte zostaną tematy związane ze zmianami wynikającymi z nowej ustawy i planami rozwoju dla uczelni zawodowych. Podczas sesji głos zabiorą przedstawiciele ośrodków naukowych z całej Polski. W obradach udział weźmie ponad 50 rektorów i prorektorów PWSZ z całej Polski.
Konferencja będzie kontynuacją inicjatywy pn. Konferencja Rektorów Publicznych Szkół zawodowych (partnerstwo 33 uczelni z całej Polski, do tej pory odbyło się 29 zgromadzeń plenarnych). Nowa formuła to następstwo zmian wynikających z ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” związanych z przemianowaniem państwowych wyższych szkół zawodowych na publiczne uczelnie zawodowe.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Święto Purim w MŻM

20 marca Muzeum Żydów Mazowieckich zaprasza na Purim. To w tradycji żydowskiej święto upamiętniające ocalenie …