Już w marcu jubileusz 20-lecia PWSZ i konferencja rektorów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku będzie gospodarzem I Zgromadzenia Plenarnego Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Odbędzie się ono w dniach 20 – 23 marca i będzie połączone z obchodami jubileuszu płockiej uczelni.
Już wiadomo, że konferencję otworzy Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Konferencja to zrzeszenie rektorów reprezentujących polskie publiczne uczelnie zawodowe. Jak wyjaśniał prof. Maciej Słodki, rektor PWSZ w Płocku, konferencja jest jednym z elementów zapewniających współpracę pomiędzy uczelniami. Pozwala także dbać o ich interesy i reprezentuje PWSZ w środowisku szkolnictwa wyższego w kraju i za granicą.
Podczas odbywającego się w Płocku I Zgromadzenia Plenarnego podjęte zostaną tematy związane ze zmianami wynikającymi z nowej ustawy i planami rozwoju dla uczelni zawodowych. Podczas sesji głos zabiorą przedstawiciele ośrodków naukowych z całej Polski. W obradach udział weźmie ponad 50 rektorów i prorektorów PWSZ z całej Polski.
Konferencja będzie kontynuacją inicjatywy pn. Konferencja Rektorów Publicznych Szkół zawodowych (partnerstwo 33 uczelni z całej Polski, do tej pory odbyło się 29 zgromadzeń plenarnych). Nowa formuła to następstwo zmian wynikających z ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” związanych z przemianowaniem państwowych wyższych szkół zawodowych na publiczne uczelnie zawodowe.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …