CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 95

Jutro nagrody odbiorą płoccy społecznicy. Prezydent wręczy też Nagrodę Gospodarczą

Dwudziestu dziewięciu nominowanych walczyło o tytuł laureata w konkursie „Godni Naśladowania”. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się już po raz dwunasty. Podczas finałowej gali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wręczy także Nagrodę Gospodarczą. Finałowa gala odbędzie się w czwartek, 23 maja w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.
Organizatorem konkursu pokazującego i podsumowującego całoroczną pracę płockich organizacji pozarządowych jest miasto. To doskonała formuła do pokazania, jak pracują na co dzień osoby działające w płockich organizacjach pozarządowych. Tych, którzy w danym roku pracowali najlepiej, prezydent nagradza statuetką „Godni Naśladowania”. Rokrocznie do konkursu zgłaszanych jest ponad dwadzieścia organizacji.
Konkurs przeznaczony jest do organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie miasta Płocka. Najlepszą organizację pozarządową 2018 roku wybierze konkursowa kapituła. Przyznane będą także wyróżnienia w trzech kategoriach: organizacje pozarządowe działające w obszarze sportu, turystyki i rekreacji, organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury, nauki i edukacji; organizacje pozarządowe działające w obszarze pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nagrody odebrali przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej i Fundacja RYKOWISKO.
Także w czwartek przedstawieni będą laureaci konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta Płocka. Nagrody gospodarcze przyznawane są przedsiębiorcom, prowadzącym działalność gospodarczą w Płocku, którzy wnoszą znaczący wkład w unowocześnianie i rozwój lokalnej gospodarki.
Wieczór uświetni występ Damiana Ukeje, zwycięzcy pierwszej edycji „The voice of Poland”. Uroczysta gala, na której przedstawieni będą zwycięzcy obu nagród, odbędzie się 23 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10).
Bezpłatne zaproszenia można odbierać w Wydziale Wspierania Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta Płocka przy ul. Misjonarskiej 22.

rad

Fot. plock.eu

Zobacz kolejny artykuł

Kolejni wykonawcy na Polish Hip-Hop Festiwal

Polish Hip-Hop Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia na pięknej plaży w Płocku. Dotychczas …