Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia przed Ratuszem

Od 20 do 22 grudnia na Starym Rynku będzie się odbywał Jarmark Bożonarodzeniowy. To pierwsza tego typu impreza w Płocku. Obok kramów, na których będzie można kupić świąteczne prezenty i przysmaki, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.
W piątek, 20 grudnia, o godzinie 15.00 nastąpi otwarcie jarmarku. Pół godziny później na lodowisku zostanie rozegrany turniej hokeja. O godz. 17.30 ruszą warsztaty łyżwiarskie, które potrwają do godz. 19.00
W sobotę jarmarkowe atrakcje rozpoczną się już o godz. 12.00. Na godz. 14.00 zaplanowano spotkanie z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock i maskotkami drużyny. Od godz. 15.00 do 18.00 na małej scenie będzie grała kapela góralska.
W niedzielę początek atrakcji zaplanowano na godz. 15.00. Przez cały czas trwania jarmarku na Starym Rynku będzie można oglądać żywą szopkę bożonarodzeniową.
Kulminacyjnym punktem jarmarku w niedzielę będzie Wigilia przed Ratuszem. Początek o godz. 17.00. Wtedy w Domu Darmstadt zostanie otwarta wystawa malarstwa i fotografii „Zimowe impresje”. Godzinę później po hejnale Płocka wystąpią Dzieci Płocka i nastąpi przekazanie Światełka Betlejemskiego. O godz. 18.30 życzenia płocczanom złożą prezydent Andrzej Nowakowski oraz biskup Piotr Libera. Potem zaplanowano występy Dzieci Płocka, wokalistek z pracowni muzycznej POKiS oraz chóru Vox Singers, a także wspólny posiłek, śpiewanie kolęd i pokaz sztucznych ogni. Wigilia przed Ratuszem potrwa do godz. 20.00.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Świętujemy Niepodległość

21 września w Ogrodzie Jordanowskim odbędzie się Festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania przez …

Plan pracy drogowców na 21 września

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Pomiar ruchu na …