Jak ciekawie uczyć liczenia, koncentracji i kodowania? O tym warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

W Bibliotece Pedagogicznej odbędą się warsztaty pokazujące jak w ciekawy i nieszablonowy sposób uczyć liczenia, logicznego myślenia i czytania. Organizatorzy zapraszają do udziału nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedów, pedagogów, terapeutów.
Zajęcia warsztatowe oparte będą na pomocach i materiałach edukacyjnych oraz terapeutycznych Wydawnictwa Epideixis. Pozwolą przybliżyć uczestnikom zasady edukacji poprzez zabawę oraz zaproponować praktyczne sposoby rozwijania myślenia logicznego i abstrakcyjnego u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W trakcie zajęć uczestnicy poznają Systemem Edukacji PUS (Pomyśl Ułóż Sprawdź) oraz wiele innych sprawdzonych w praktyce edukacyjnej pomocy i materiałów. Prezentowane przykłady ćwiczeń i zabaw będą dotyczyły: wspierania rozwoju myślenia logicznego i koncentracji, wspierania nauki czytania i umiejętności językowych, wspierania nauki liczenia i rozwoju myślenia matematycznego, w tym kodowania.
Warsztaty adresowane są do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, logopedów, terapeutów, pedagogów szkolnych. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia, udział w zajęciach jest bezpłatny. Warsztaty poprowadzi Dorota Marcinkowska, przedstawicielka Wydawnictwa Epideixis.
Zajęcia odbędą się 23 maja, w dwóch grupach – od 12.00 do 14.00 i od 16. 00 do 18.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku ul. Gałczyńskiego 26. Liczba miejsc ograniczona. Kontakt w sprawie warsztatów: Marta Jaroszewska, tel. 24 366 53 70 wew. 16, e-mail: m.jaroszewska@bpplock.pl.

rad

Zobacz kolejny artykuł

Dwa złote medale i Grand Prix zdobył płocki chór na Festiwalu w Chieti

Za członkami chóru pracowity rok szkolny, wypełniony koncertami wpisującymi się w obchody 100-lecia niepodległości. Niedawno …