Gitara, skrzypce czy perkusja? Egzaminy wstępne w płockich szkołach muzycznych

W płockich szkołach muzycznych niebawem rozpoczną się egzaminy wstępne. A dla kandydatów już organizowane są spotkania pozwalające poznać kulisy nauki w szkole muzycznej. Połączone są one z prezentacją instrumentów.
Dla tych, którzy już są pewni i dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają nad muzyczną edukacją, płockie szkoły muzyczne organizują cykl spotkań informacyjnych. – W każda sobotę, począwszy od 16 lutego, zapraszamy do udziału w zajęciach konsultacyjnych połączonych z prezentacją instrumentów. Bezpłatne spotkania odbywają się o godzinie 10.00 do egzaminów wstępnych. Ostatnie spotkanie w ramach tego cyklu zapoznawczego odbędzie się 27 kwietnia – mówi Michał Zawadzki, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płocku.
Do udziału w spotkaniach organizatorzy zapraszają uczniów planujących rozpocząć naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej, czyli dziennej szkole podstawowej z dodatkowymi zajęciami muzycznymi. A także uczniów zainteresowanych nauką w Państwowej Szkole Muzycznej, gdzie w godzinach popołudniowych prowadzone są wyłącznie zajęcia muzyczne. Egzaminy wstępne do OSM odbędą się w dniach 8 – 12 kwietnia. Egzaminy do PSM będą w dniach 6-7 maja.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Nieudana próba oszustwa „na policjanta”

Niewiele brakowało, a 66-letni mieszkaniec Gostynina padłby ofiarą sprytnych oszustów. Przestępcy próbowali wyłudzić od niego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.