Giełda rolnicza w Łącku

W niedzielę, 19 maja, w Łącku odbędzie się Giełda Rolnicza. Będzie to już 28. edycja imprezy. I chociaż w nazwie ma „rolnicza”, to na giełdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Łącka impreza to jedno z największych tego typu przedsięwzięć na Mazowszu. Od lat gromadzi dziesiątki wystawców i tysiące zwiedzających. Tradycyjnie niesłabnącym powodzeniem cieszy się podczas giełdy kiermasz ogrodniczy.
Jak co roku będzie bogata oferta branży rolniczej, punkty konsultacyjne instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz firm prezentujących nowości z zakresie maszyn i urządzeń rolniczych, nawozów, pasz, środków ochrony roślin.
Podczas giełdy nie zabraknie także licznych konkursów dla dzieci i całych rodzin, występów artystycznych, kiermaszu żywności regionalnej.
Giełdę rozpocznie o godz. 9.30 występ Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka. Pół godziny później giełda zostanie uroczyście otwarta. Na godz. 10.45 zaplanowano wręczenie pucharów – dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Publicznego za „Najciekawszą ofertę rolniczą”, starosty płockiego za „Najciekawsze stoisko reklamowe”, wójta Łącka za „Najciekawszą ofertę ogrodniczą”.
Od godz. 11.00 sceną zawładną artyści. Wystąpią m.in. dzieci z przedszkola w Łącku, „Kamieniaki” z SP w Kamieniu, zespół ludowy Ziemi Słubickiej, zespół „Leszczyniaki” i kapela „Okowita” z Kutna, zespół wokalny SKGW z Podlasia, zespół „Dzieci Ziemi Łąckiej”, zespół „Łanięckie Słowiki”, zespół „Grzybowianki&Grzybowiacy”, zespół „Szczawin Kościelny”, zespół „Masovia” Płock.
Imprezy towarzyszące giełdzie to m.in. konkurs „Potrawy mojej mamy”, który rozpocznie się o godz. 9.00, konkurs rzutu podkową (godz. 11.00, wręczenie nagród godz. 14.00), konkurs plastyczny dla dzieci (godz. 11.30). Podczas giełdy będą zbierane pieniądze na płockie hospicjum.
Organizatorami Giełdy Rolniczej są Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, powiat płocki, gmina Łąck i Stado Ogierów w Łącku. A honorowymi patronami minister rolnictwa i rozwoju wsi, wojewoda mazowiecki, marszałek Mazowsza.

(gsz)

 

Zobacz kolejny artykuł

Jest dofinansowanie na remonty ulic w Radziwiu

Jutro mija termin na składanie ofert w przetargu na przebudowę ulic Krakówka i Kolejowej. Dziś …