Finał plebiscytu ,,Najpopularniejszy Dzielnicowy 2018 roku” w Płocku

Asp. Witold Balcerzak z komisariatu na Podolszycach został najpopularniejszym dzielnicowym w Płocku. W powiecie płockim ten tytuł przypadł mł. asp. Marcinowi Korytowskiemu z posterunku w Brudzeniu Dużym.
Wczoraj (czwartek, 21 marca) w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku ogłoszone zostały oficjalne wyniki plebiscytu ,,Najpopularniejszy Dzielnicowy 2018 roku”. Sześciu dzielnicowych zostało wyróżnionych za dotychczasową służbę dla lokalnej społeczności. – Konkurs ,,Najpopularniejszy Dzielnicowy roku 2018” ma na celu wskazanie tych dzielnicowych, którzy najlepiej wywiązują się z tej ważnej i odpowiedzialnej służby. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który jest najbardziej rozpoznawalny w lokalnym środowisku, najlepiej znający potrzeby mieszkańców w jego rejonie służbowym, przez co ma możliwość poznania opinii, obaw czy też problemów obywateli – informuje rzecznik prasowy płockiej policji sierż. sztab. Marta Lewandowska. – Zgodnie z przyjętą formułą konkursu, jedynym i najważniejszym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego była opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety, skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa. Mieszkańcy miasta Płocka oraz powiatu płockiego od 2 do 31 stycznia mogli oddać głos na wybranego dzielnicowego.
Komisja konkursowa w lutym dokonała otwarcia urn z głosami – łącznie ponad 2 300 obywateli oddało swój głos w plebiscycie. Na dzielnicowych z terenu miasta Płocka łącznie oddanych zostało 848 ważnych głosów natomiast z terenu powiatu płockiego aż 1447.
Zwycięzcą plebiscytu ,,Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2018” na terenie Płocka, został asp. Witold Balcerzak, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Płocku. Na dzielnicowego swój głos oddało 400 mieszkańców. To kolejne zwycięstwo policjanta w plebiscycie, które potwierdza jego wysokie zaangażowanie w oczekiwania społeczności lokalnej.
Drugie miejsce w konkursie z liczbą 140 głosów, zdobył mł. asp. Paweł Marciniak natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Krzysztof Kruk.
Dużym zaufaniem wśród lokalnej społeczności cieszy się mł. asp. Marcin Korytowski z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym. To właśnie na tego dzielnicowego mieszkańcy oddali aż 771 głosów, co sprawiło, że został on laureatem plebiscytu wśród dzielnicowych z powiatu płockiego. Drugie miejsce zajął st. asp. Andrzej Kasiura z liczbą 203 głosów natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Piotr Chyliński z Posterunku Policji w Drobinie.

(jac)

Fot. KMP w Płocku

Zobacz kolejny artykuł

Wyjątkowy grób pański w parafii Czermno

Wielkanoc to najważniejsze święto kościołów chrześcijańskich. Jego obchody mają wyjątkowe znaczenie dla wszystkich wierzących. W …