Najnowsze informacje
SZWALNIA PRÓBA fot.Dariusz Kulesza

Festiwal Muzyki Jednogłosowej 16-18 marca

Dziś (16 marca) w bazylice katedralnej rozpoczyna się XXIV Festiwal Muzyki Jednogłosowej. Zainauguruje go występ Mateusza Kowalskiego. Śpiewak i multinstrumentalista współtworzy liczne zespoły praktykujące polską muzykę tradycyjną in crudo czyli bez stylizacji. Towarzyszyć mu będą: Marcin Żytomirski (basetla) i Jakub Korona (bębenek). Muzycy zaproszą na program „Oberek-śpiewak”.

W sobotę (17 marca) w katedrze wystąpią Adam Strug i zespół śpiewaczy Monodia Polska w koncercie pt. „Barokowe piety”. Usłyszymy zebrane przez Struga pieśni wielkopostne z akompaniamentem liry korbowej.

Wcześniej, o godzinie 18.00, mszę świętą w nadzywczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Mszę Trydencką) w katedrze odprawi ksiądz Wojciech Pobudkowski IBP – kapłan Instytutu Dobrego Pasterza.

Festiwal zakończy niedzielny występ Justyny Czerwińskiej w programie „Płaczcie anieli”. Wraz z Marią Puzynianką i Agatą Wróbel artystka zaśpiewa pieśni pasyjne z XVII i XVIII wieku z Mazowsza, Podlasia i Rzeszowszczyzny.

Organizatorzy: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz kuria diecezjalna. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00.

(lesz)

Zobacz kolejny artykuł

„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”

W najbliższa niedzielę, 22 lipca, najmłodsi płocczanie będą mogli obejrzeć przepiękną baśń „Złota Kaczka i …

Warsztaty dla małych i dużych w Płockiej Galerii Sztuki

W czwartek (19 lipca) o godz. 11.00 Płocka Galeria Sztuki organizuje warsztaty rodzinne pod tytułem …