Dwa oddziały szpitala na Winiarach mają już kolejny sprzęt od WOŚP

Dziś do dwóch płockich oddziałów Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach trafił kolejny sprzęt od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na oddziale dziecięcym i chirurgii dziecięcej zainstalowano 17 leżanek dla rodziców.
O przekazaniu bardzo potrzebnych na tych oddziałach sprzętach dla rodziców przebywających w oddziale ze swoimi poinformowała w piątek szefowa płockiego sztabu WOŚP Litosława Koper. Konferencja była także podsumowaniem tegorocznego finału WOŚP w Płocku, który zakończył się rekordową kwotą ponad 323 tys. zł. Ten piękny finał, to jak mówiła Litosława Koper, szefowa płockiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zasługa wielu ludzi. Przede wszystkim wolontariuszy, których w tym roku było 460. – Cieszę się, że wśród nich są i były także w tym roku całe rodziny. Podczas tegorocznego finału zbierali mali i duzi. Najmłodszy wolontariusz miał poniżej 10 , a najstarszy powyżej 80 lat. Z nami kwestowało 252 dzieci, 136 osób dorosłych i 72 reprezentantów młodzieży – mówiła Litosława Koper. I dodawała, że w tym roku po raz pierwszy wolontariusze kwestowali z terminalami płatniczymi. A w Płocku padały kolejne rekordy serdeczności, które mają wymierne przełożenie na pomaganie najbardziej potrzebującym.
rad

Fot. Archiwum płockiego sztabu WOŚP

Zobacz kolejny artykuł

Wyjątkowy grób pański w parafii Czermno

Wielkanoc to najważniejsze święto kościołów chrześcijańskich. Jego obchody mają wyjątkowe znaczenie dla wszystkich wierzących. W …

Jeden komentarz

  1. Mam nadzieję , że nie spieprzą tego i dobrze to wykorzystają , bo 10 lat temu właśnie w tym szpitalu wykończyliby moją córkę . W ciągu miesiąca miała trzy operacje na wyrostek . Do tej pory to dla mnie straszne przeżycie jak o tym pomyślę , Tylko postawiona zła diagnoza ją uratowała , bo dzięki niej została wysłana do szpitala do Warszawy i tam zrobiono trzecią operację , i córka przeżyła . Tu nie miałaby szans.