Drzwi Otwarte w Małachowiance

W piątkowe popołudnie odbędzie się spotkanie przygotowane dla uczniów chcących rozpocząć naukę w płockiej Małachowiance. Organizatorzy Drzwi Otwartych zapraszają 13 kwietnia (piątek) o godzinie 14.30. 
Jak mówią organizatorzy, to będzie piątek pełen wrażeń. O godz. 14.30 odbędzie się spotkanie informacyjne w Małachowiance, podczas którego przedstawiciele szkoły, uczniowie i przyszli planowani wychowawcy klas I odpowiedzą na pytanie: dlaczego warto wybrać Małachowiankę.
Udział w akcji to szansa, aby młodzież zobaczyła, jak żyje na co dzień Małachowianka i poznała ofertę edukacyjną, a wreszcie przekonała się, dlaczego warto stać się częścią tej społeczności szkolnej. Drzwi Otwarte to wydarzenie, które ma pomóc w wyborze szkoły i klasy oraz przybliżyć zasady rekrutacji.
Podczas Drzwi Otwartych przy stoiskach młodzież będzie mogła porozmawiać z nauczycielami i uczniami, zwiedzić najstarszą szkołę w Polsce, wziąć udział w specjalnej grze terenowej. Celem zabawy jest nie tylko odkrycie przed przyszłymi uczniami tajemnic Małachowianki, ale także zapoznanie uczestników z wychowankami, którzy odcisnęli swój ślad w tworzeniu nauki i rozwoju różnych obszarów życia społecznego.
Dlaczego Małachowianka? Bo jako jedyna szkoła w Płocku ma co roku laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, uzyskuje najwyższe w regionie delegatury wyniki z egzaminów maturalnych, co roku realizuje projekty społeczne w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, szczyci się szkolnym chórem Minstrel, posiada obserwatorium astronomiczne, prowadzi liczne międzynarodowe wymiany młodzieży. Co roku absolwenci Małachowianki podejmują studia zagraniczne. A uczniowie pod kierunkiem prof. J. Kempy zdobyli tytuł Płocczanina roku 2017.
Jakie klasy są proponowane w roku szkolnym 2018/2019?
1A biologia, chemia, matematyka (dod. łacina w medycynie)
1B matematyka, fizyka, j. angielski – współpraca z Centrum Badań Kosmicznych PAN; zajęcia w szkolnym obserwatorium astronomicznym
1C matematyka, geografia, j. angielski (dod. geografia antyczna) – klasa patronacka SGH w Warszawie
1D matematyka, fizyka (dod. informatyka w matematyce) – innowacja pedagogiczna realizowana we współpracy z Politechniką Warszawską Filia w Płocku
1E j. polski, historia, WOS, j. łaciński
1F biologia, chemia, j. ang. / j. niem. (dod. łacina w medycynie)
1G matematyka, informatyka, fizyka lub chemia (do wyboru przez ucznia)
1I biologia, chemia, j. angielski (dod. łacina w medycynie).

Zobacz kolejny artykuł

Strażnicy miejscy na rowerach

Ma być szybko, skutecznie i ekologicznie. Dziś sezon na rowerowe patrole rozpoczęli płoccy strażnicy miejscy. …