„Drogowe ABC” dla przedszkolaków

Płockie przedszkolaki będą miały okazję poznać podstawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do wspólnej nauki zaprasza ich Polski Czerwony Krzyż w ramach edukacyjnego programu. Zajęcia startują od marca.
Na razie jeszcze nie jest szczegółowo znany harmonogram zajęć, ale wiadomo, że przedszkolaki zaczną zajęcia od marca i będą one realizowane do czerwca dla przedszkolaków w grupach od 3 do 6 lat.
Co zyskają dzieci biorące udział w lekcjach drogowego bezpieczeństwa? „Drogowe ABC” to program edukacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża i Circle K, którego celem jest nauczenie dzieci bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
W ramach pilotażu programu „Drogowe ABC” przygotowanych zostanie 6 scenariuszy lekcji dla nauczycieli (po 3 dla każdej grupy wiekowej: 3-4 lata i 5-6 lat), które pomogą w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych.
W ramach zajęć dzieci otrzymają specjalny zeszyt z zadaniami edukacyjnymi (kolorowankami, labiryntami i innymi), dedykowanymi każdemu z bloków tematycznych. – Zależy nam na tym, aby zajęcia prowadzone przez nauczycieli miały ciekawą formę, a treści prezentowane na zajęciach łatwo zapadały w pamięć dzieciom – dodają organizatorzy i pomysłodawcy projektu.
Partnerem programu jest CIRCLE K. W całym kraju w zajęciach weźmie udział 25 000 dzieci. A zajęcia poprowadzi 1 500 osób. Po zakończeniu projektu dzieci i nauczyciele otrzymają dyplomy za udział w programie.
rad

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …