Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

W piątek, 12 kwietnia odbędzie się ogólnomiejska Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta w Płocku.
Wszystko zacznie się o godz. 18.00 od mszy świętej, która zostanie odprawiona w Kolegiacie św. Bartłomieja (fara). Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.30. Przejdzie ulicami Stary Rynek (po stronie sanktuarium Miłosierdzia Bożego), Grodzka, Plac Narutowicza, ul. Tumska do katedry, gdzie nastąpi zakończenie nabożeństwa. Na trasie będą stacje Drogi Krzyżowej, przy których odczytane zostaną stosowne rozważania. Na Drogę Krzyżową warto ze sobą zabrać świece, znicze, pochodnie albo latarki. W tym roku uczestnicy nabożeństwa, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, będą modlili się za prześladowanych za wiarę chrześcijan na całym świecie.
Zachęcamy parafian i mieszkańców całego miasta do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Niech Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie świadectwem wiary w zbawczą moc Krzyża Chrystusowego – mówi ks. Wiesław Gutowski, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku, która w tym roku zajmuje się organizacją Drogi Krzyżowej.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Wyjątkowy grób pański w parafii Czermno

Wielkanoc to najważniejsze święto kościołów chrześcijańskich. Jego obchody mają wyjątkowe znaczenie dla wszystkich wierzących. W …