Czwartek był niebezpieczny na drogach

Wczoraj (czwartek, 16 maja płoccy policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe. Do pierwszego doszło w Karolewie. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu wstępnie ustalili, że na drodze krajowej nr 62 w Karolewie, kierująca renaultem megane 21-letnia mieszkanka powiatu płockiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej również renault megane 38-letniej płocczance, wyprzedzającej pojazd marki Scania. Doszło do zderzenia obu pojazdów – renualt oraz pojazdu ciężarowego. Do szpitala z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu przewiezione zostały 3 osoby, w tym 4-miesięczne dziecko. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi – informuje sierż. sztab. Krystyna Kowalska z płockiej policji.
Do kolejnego wypadku doszło w Płocku na ulicy Różanej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nieustalony kierowca pojazdu osobowego, uderzył w rower prowadzony na przejściu dla pieszych przez 11-letniego chłopca. Chłopiec w wyniku tego uderzenia przewrócił się i upadł na twarz, doznając obrażeń ciała. Po konsultacji lekarskiej pozostał w szpitalu.
Ponadto w ciągu minionej doby płoccy policjanci odnotowali 9 kolizji drogowych – 8 na ulicach Płocka i 1 w powiecie. Do izby wytrzeźwień mundurowi odwieźli 5 osób.
Dzisiaj (piątek, 17 maja) do godz. 15.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z wideorejestratorem na trasie Goślice – Płock – Bielsk, a od godz. 15.00 do 19.00 na ulicach Płocka.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zaginiony widziany był w Parzeniu. Poszukiwania nadal trwają

Przed południem pisaliśmy o zaginionym płocczaninie. Kilka godzin później do policji dotarły informacje, mogące pomóc …