Bulwersująca sprawa z Płocka pojawiła się w „Alarmie”

Sprawa zmarłego mężczyzny pomalowanego zieloną farbą wstrząsnęła mieszkańcami naszego miasta. Przypominamy, że pod koniec kwietnia zwłoki 29-letniego mężczyzny zostały znalezione w zaroślach w okolicach ulicy Słonecznej. Sprawa jego śmierci została poruszona we wtorek, 21 maja w programie „Alarm”.

Zdarzenie jest tym bardziej bulwersujące, że żyjącego jeszcze mężczyznę pomalowano zielonym sprejem, a całą sytuację zarejestrowano telefonem komórkowym. W programie wyemitowanym w TVP1 został pokazany film, na którym kilka osób maluje bezbronnego mężczyznę po całym ciele, a w szczególności po twarzy, znęca się nad nim i nazywa ufoludkiem. Ofiara próbuje się bronić, ale widać, że nie ma siły.
W programie wypowiadają się mama i żona mężczyzny. Zapowiadają, że będą walczyć o wyjaśnienie sprawy. – Ja tego nie wybaczę, ja tego nigdy nie wybaczę. Przyrzekłam synowi nad grobem, że tak tego nie zostawię – mówi zrozpaczona matka mężczyzny.
Z wstrząsającymi wydarzeniami nie może pogodzić się również żona mężczyzny. – Dla mnie to są zwyrodnialcy, ich nawet człowiekiem nie można nazwać. Oni powinni ponieść karę już za to, że nie udzielili pomocy. Jeszcze biernie się na to patrzyli i kręcili to, co inni robią. Jak na razie nikt nie poniósł za to kary – mówi żona mężczyzny.
O sprawę zapytano prokuratora rejonowego w Płocku Norberta Pęcherzewskiego. – Śledztwo zostało wszczęte w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. To jest kwalifikacja przyjmowana rutynowo w sprawach dotyczących zgonów, które nastąpiły w niewyjaśnionych okolicznościach. Natomiast po przeprowadzeniu sekcji zwłok tego mężczyzny i po ustaleniu przyczyny jego śmierci rozważana będzie kwalifikacja w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Wszystkie osoby, które widziały mężczyznę bezpośrednio przed śmiercią w tej sprawie zostały przesłuchane – wszystkie w charakterze świadka – wyjaśnia prokurator rejonowy.
Sprawa jest rozwojowa, na razie nikt nie usłyszał zarzutów. O dalszym jej rozwoju będziemy informowali na bieżąco.

(ek)

Link do reportażu:

Zobacz kolejny artykuł

Mieszkańcy Gąbina mogą porozmawiać o bezpieczeństwie

Komendant Miejski Policji w Płocku zaprasza mieszkańców gminy Gąbin na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Spotkanie …