Najnowsze informacje

Betlejemskie Światełko w redakcji

swiatelko-w-TPŚwięta tuż, tuż… Do naszej redakcji dotarło właśnie Betlejemskie Światełko Pokoju, symbol miłości i solidarności. Przynieśli je harcerze Igor Ciepielak i Kinga Osiał z 11. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Żywioły” im. K. Makuszyńskiego w Płocku, na co dzień uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.
Przed nimi jeszcze dużo pracy. Charakterystyczne latarenki muszą roznieść do wielu urzędów i instytucji w Płocku. Wczoraj w katedrze Betlejemskie Światełko Pokoju mogły odbierać chętne reprezentacje szkół. Chcecie, żeby płomień z Groty Narodzenia Pańskiego zapłonął również w waszym domu? Wystarczy przyjść w niedzielę na Wigilię przed Ratuszem. Najpierw płocczanie przełamią się opłatkiem z prezydentem oraz z biskupem płockim. Potem nastąpi przekazanie Światełka mieszkańcom. Będzie to też okazja do posłuchania kolęd i spróbowania wigilijnych potraw.
Przypomnijmy, że co roku przed Bożym Narodzeniem para skautów austriackich odpala płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Betlejemskie Światło Pokoju sztafetą trafia do różnych zakątków świata. Polscy harcerze od 1991 r. odbierają światło z rąk skautów słowackich. W tym roku akcji przyświeca hasło „Wyjdź z cienia – pokaż dobro”.
Tekst i fot. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Uwaga na oszustkę podającą się za pracownicę wodociągów

19 lipca w jednym z bloków na osiedlu Tysiąclecia nieznana kobieta przedstawiając się za pracownika …

Wypadek w Wyszogrodzie

W środę, 18 lipca doszło do wypadku w Wyszogrodzie. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, …