CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90

Bajka o Wilku i Czerwonym Kapturku na akordeon

W najbliższą niedzielę (17 marca) w Auli im. Kajetana Morykoniego w Małachowiance odbędzie się koncert inaugurujący I Płocki Konkurs Akordeonowy. Wystąpi solista Krzysztof Naklicki z towarzyszeniem Kwintetu Smyczkowego Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
Krzysztof Naklicki jest pedagogiem i kompozytorem. Pochodzi ze Szczecina. Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka oraz na Wydziale Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Klingenthal i Wiedniu. Prowadzi kursy dla dzieci i młodzieży. Jest autorem utworów na akordeon solo oraz opracowań na zespoły akordeonowe i chóry. Na akordeon opracował również utwory kaszubskie.
W programie koncertu: Koncert fortepianowy D-dur (transkrypcja na akordeon) Haydna oraz kompozycja Krzysztofa Naklickiego Bajka o Wilku i Czerwonym Kapturku. Współorganizatorem wydarzenia jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Wstęp wolny.

(l.)

Fot. archiwum organizatora

Zobacz kolejny artykuł

Uwaga! Zmieniają się godziny pracy Urzędu Miasta

Od 1 lipca do 31 sierpnia zmienią się godziny pracy niektórych stanowisk obsługi w Urzędzie …