Areszt dla sprawcy wypadku drogowego

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o aresztowaniu 34-latka podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Ciachcin.
Do wypadku doszło w minioną sobotę o godz. 19.20 na drodze krajowej nr 60 w Ciachcinie. – Kierujący samochodem opel vectra 34-latek z powiatu żuromińskiego wykonywał manewr wyprzedzania i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem opel astra. W wyniku zderzenia pojazdów, na miejscu zginął kierowca astry, natomiast pasażerowie z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Sprawca wypadku uciekł z miejsca – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.
W wyniku prowadzonych czynności, policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania – ukrywał się w kotłowni. Został doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że sprawca wcześniej był karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym w związku z tym miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. – Zatrzymany został przesłuchany przez prokuratora. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Wczoraj Sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 – dodaje Krzysztof Piasek.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wigilia przed Ratuszem

Już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia na Starym Rynku odbędzie się Wigilia przed Ratuszem. Przedstawiamy …

Nowe wyposażenie w pracowni konserwatorskiej w sierpeckim skansenie

Kilkadziesiąt urządzeń i sprzętów zakupiono do pracowni konserwatorskiej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Środki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.