Antosia, wywal go z domu! – czyli „Związek otwarty” w teatrze

Sztuka jest naładowana dużymi emocjami. Próbujemy opowiedzieć tę historię w dość lekki sposób, ale nie bagatelizując problemów, które zawsze się pojawiają w związku dwójki ludzi i wtedy mówimy na serio, nie przykrywamy tego śmiechem. W tym spektaklu dajemy widzowi szansę i pośmiać się, i przemyśleć własną drogę – mówi Dorota Cempura, odtwórczyni roli Antoniny w . Na premierę sztuki Dario Fo, Iacopo Fo i Franci Rame na Scenie kameralnej teatr zaprasza 12 kwietnia.
Tekst wybrali aktorzy: Dorota Cempura i Mariusz Pogonowski. Sztuka traktuje o małżeństwie Antoniny. Jej mąż regularnie wdaje się w romanse, o których chętnie opowiada. Jego podboje są powodem częstych kłótni. W czasie kolejnej awantury mężczyzna proponuje związek otwarty. Ten pomysł nie do końca aprobuje żona. Czy to jest recepta na szczęście?
Przedstawienie powstaje w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. – Jeżeli aktorzy czują niedosyt tego, co robią w swoim teatrze, dyrekcja udostępnia im scenę, pracownie, środki finansowe, żeby robili to, co im w duszy gra. Jeżeli ktoś przyjdzie do mnie z sensownym projektem, przyjmuję go z wielką ochotą. Wczoraj oglądałem próbę i byłem „happy”. Tekst mówi dużo o naszej współczesności – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami dyrektor Marek Mokrowiecki.
W spektaklu gra również Szymon Cempura. Autorem muzyki jest Krzysztof Misiak.

(lesz)

Fot. Marta Kunavar

Zobacz kolejny artykuł

Plan pracy drogowców na 23 kwietnia

Starostwo płockie poinformowało o bieżących naprawach na drogach powiatu. Baza nr 1 Objazd dróg powiatowych …