,,A jednak warto..” – spotkanie licealistów z absolwentami

W ramach cyklu spotkań „A jednak warto…” uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu spotkali się z absolwentem tej szkoły dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem.
W ramach spotkań w mury szkoły są zapraszani absolwenci, którzy osiągnęli sukces zawodowy. 8 marca odbyło się spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem – znanym i cenionym neurologiem, absolwentem LO. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, zawierającej m.in. zdjęcia z czasów, kiedy gość był uczniem liceum. Niespodzianką dla absolwenta była wizyta jego szkolnych kolegów i koleżanek oraz wychowawczyni pani Ewy Nowakowskiej, wieloletniej dyrektor LO i nauczycielki języka niemieckiego Alicji Kowalskiej. Była to znakomita okazja do wspomnień. Ponadto Piotr Janik odpowiadał na pytania uczniów: na czym polega jego specjalizacja, jakie są zalety i wady pracy lekarza oraz jak kiedyś przebiegała rekrutacja na studia medyczne.
Piotr Janik dla uczniów przygotował prezentację zatytułowaną „Jak osiągnąć sukces?”. Zawarł w niej rady dla młodzieży, oparte na swoim doświadczeniu życiowym i zawodowym.
Spotkanie umilały piosenki w wykonaniu Tatiany Waśko. Na zakończenie Piotr Janik otrzymał od uczniów upominki, a dyrektor Ewa Jancewicz wręczyła pamiątkową książkę ze 100-lecia liceum. Było to niezwykłe i inspirujące spotkanie, które pokazało uczniom, że warto spełniać swoje marzenia.
Spotkanie zostało zorganizowane przez klasę 3d wraz z wychowawczynią Katarzyną Łukowską.

rad

 

Fot. LO Sierpc

Zobacz kolejny artykuł

Policyjne kontrole na drogach

Dziś (środa, 15 maja) policjanci będą przede wszystkim sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących …