7. Półmaraton Dwóch Mostów – ograniczenia w ruchu

Informujemy, że w niedzielę 16 września 2018 roku w Płocku w godz. 8.00-13.00 odbędzie się “7. Półmaraton Dwóch Mostów i Bieg ½ Dwóch Mostów”. W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, a także wystąpią ograniczenia w ruchu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem.

Bieg odbywać się będzie na trasie :

START Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego, a następnie bieg odbędzie się po pętli: Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego, Rondo           Lajourdie – Kolejowa – Górka – Wąska – Dobrzykowska – droga techniczna do Mostu Solidarności – Most Solidarności (ścieżka rowerowa)  – Grabówka – Norbertańska (częściowo po płytach drogi technicznej) – Mostowa – (2 okrążenia przy półmaratonie), Plac Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – META – Stary Rynek.

Organizacja biegu będzie powodowała ograniczenia w ruchu w godzinach 8.00-12.00 w rejonie Starego Miasta, Mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego, ul. Kolejowej, Dobrzykowskiej, Grabówka. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą sterowały uprawnione osoby.

Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

Apelujemy również do kierowców o nie parkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i Starym Rynku od godz. 16.00 już w sobotę 15 września 2018 zgodnie z wprowadzoną czasową organizacją ruchu oraz na ulicach Górka i Wąskiej w niedzielę 16 września od godziny 6.00-11.30.

W niedzielę 16 września 2018 r. zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek w Goślicach

W poniedziałek, 11 lutego doszło do wypadku w Goślicach. – Policjanci płockiej drogówki wstępnie ustalili, …