5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dlatego właśnie tego dnia Płocki Wolontariat UMP organizuje Festiwal. Od samego rana aż do wieczora miasto będzie tętniło żółtym kolorem koszulek, będących od lat wizytówką wolontariuszy.
Od 9.00 do 17.00 w sklepach Carrefour, Kaufland, Biedronka (ul. Tysiąclecia 11), POLOmarket (ul. Tysiąclecia 14) będzie można spotkać wolontariuszy zbierających żywność na rzecz osób niepełnosprawnych.
Na ul. Tumskiej, ul. Spacerowej, ul. Roguckiego, na Nowym i Starym Rynku będą oni obdarowywać naklejkami przypominającymi o życzliwości, bezinteresowności oraz ulotkami promującymi nową akcję Płockiego Wolontariatu UMP – Pomocownia.
Od 9.00 wolontariusze zapraszają do siedziby Płockiego Wolontariatu UMP na ul. Tumskiej 9 na kawę, herbatę i do wspólnej pracy nad łańcuszkiem bożonarodzeniowym, który w prezencie otrzyma ratusz.
Wolontariusze będą również gościć w DPS-ie, gdzie razem z mieszkańcami zaintonują kolędy oraz wspólnie wykonają drugą część łańcuszka, który zawiśnie na choince gospodarzy.
W ramach projektu Bajkowy Hejnał wolontariusze od września w każdą środę czytają dzieciom bajki na Starym Rynku w restauracji Estera bądź w przedszkolach. Tym razem zaproszą prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego do wspólnego czytania małym słuchaczom z grupy integracyjnej w Przedszkolu nr 3.
W siedzibie Płockiego Wolontariatu będzie również wydawana karma zgromadzona przez wolontariuszy w szkołach. Otrzymają ją podopieczni Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Tego dnia wolontariusze działają nie tylko na rzecz potrzebujących osób i zwierząt. Zatroszczą się również o Wisłę, stąd pojawią się na nabrzeżu, by oczyścić je przed przyjściem zimy.

Zobacz kolejny artykuł

Samochód w ogniu, co z kierowcą i pasażerami ?

W piątek, 17 maja po godz. 18.00 doszło do pożaru samochodu osobowego. – Auto płonęło …