49 kolizji na płockich drogach

Podczas Świąt Bożego Narodzenia w Płocku i powiecie płockim policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety kilku kierowców straciło prawo jazdy. – W całej Polsce policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania na drogach pod nazwą: „Bezpieczne Święta”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Działania będą trwały do 6 stycznia 2019 roku – informuje rzecznik prasowy płockiej policji asp. szt. Krzysztof Piasek.

W Płocku i powiecie płockim policjanci nie odnotowali do tej pory żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Jedynym poważniejszym zdarzeniem było potrącenie pieszej na ul. Wyszogrodzkiej, do którego doszło w sobotę – 22 grudnia. W wyniku tego zdarzenia piesza doznała złamania stopy. Od 21 grudnia do 26 grudnia policjanci odnotowali 49 kolizji – wymienia.
Fakt, że w tym gorącym okresie nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych, dobrze świadczy o kierowcach poruszających się po drogach w Płocku i powiecie płockim. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, na jakie mogą narazić innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w ramach wzmożonych działań prowadzą również kontrole stanu trzeźwości kierowców. – Od początku działań funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 1161 badań kierowców na zawartość alkoholu, w wyniku których ujawnili 7 nietrzeźwych kierowców. Oczywiście ci kierowcy nie będą miło wspominać Świąt, gdyż stracili swoje prawa jazdy, a ponadto grozi im odpowiedzialność karna z art. 178a Kodeksu Karnego, gdzie przewidziana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Krzysztof Piasek. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby korzystając z drogi zachować szczególną ostrożność, rozwagę i stosować zasadę ograniczonego zaufania.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Wypadek w centrum – jedna osoba trafila do szpitala

W sobotę, 18 maja tuż po godzinie 18.00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Jachowicza …

Jeden komentarz

  1. MagdalenaKowalczyk

    Proszę rodzinę pieszej potrąconej na wyszogrodzkiej o kontakt mój e-mail: magdalenakowalczyk117@o2.pl