„Wnuczek” znów próbował wyłudzić pieniądze od „babci”. Policja ostrzega przed oszustami

We wtorek, 18 grudnia, fałszywy wnuczek znów próbował oszukać starszą kobietę. Niedoszła ofiara powiadomiła o wszystkim rodzinę. Dzięki temu nic złego się nie stało.
87-letnia mieszkanka Rogozina odebrała telefon od potrzebującego pomocy „wnuczka”. Usłyszała tekst, przed którym od kilku lat policjanci i media ostrzegają seniorów w całym kraju: „Cześć babciu, miałem wypadek, potrzebuję pieniędzy”. – Kobieta nie dała się oszukać. Zaraz po tej rozmowie zadzwoniła po córkę. Drugi telefon od oszusta odebrała już młodsza z pań – mówi rzecznik prasowy płockiej policji st. asp. Krzysztof Piasek.
Kobiety powiadomiły o próbie oszustwa policję. Przy tej okazji funkcjonariusze przypominają, że złodzieje nie mają przerwy świątecznej. Wręcz przeciwnie, próbują wykorzystać przedświąteczne zamieszanie. – Apelujemy, aby nie dać się oszukać, zwłaszcza jeżeli trafiają się nam tzw. okazje, czyli ktoś oferuje nam artykuły po okazyjnych cenach lub pożyczkę na wyjątkowo korzystnych warunkach. Seniorzy powinni zachować szczególną ostrożność podczas kontaktu z osobami, których nie znają. Zawsze po odebraniu telefonu od krewnego, który chce pożyczyć pieniądze, powinni oddzwonić do niego i sprawdzić, czy faktycznie to on potrzebuje pomocy finansowej. Zachowanie tych podstawowych zasad pozwoli uchronić się przed oszustwem – dodaje Krzysztof Piasek.
(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Odnaleziono zaginionego mężczyznę

Płoccy policjanci odnaleźli 65-latka z Płocka. Leszek Wiśniewski został odnaleziony w Płocku, dzięki informacjom zamieszczonym …

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują 65-letniego płocczanina – Leszka Wiśniewskiego. – Mężczyzna wyszedł na spacer 15 września …

Jeden komentarz

  1. Brawo!!!!! Tak trzymać! Nie dawajmy się oszustom!!!!!!!!