Zamieszanie z lokalami na nabrzeżu

Na razie nie wiadomo, kiedy zaczną działać lokale gastronomiczne w sąsiedztwie wejścia na płockie molo. Firma Waskop, która wygrała przetarg na ich wynajęcie, zrezygnowała.

Przypomnijmy, uczestników licytacji – która odbyła się pod koniec maja – było sześciu, cena wywoławcza wynosiła 15 zł za m kw. Elżbieta Wasek, właścicielka firmy Waskop, zakończyła ją kwotą 48 zł za m kw. Umowa na wynajęcie lokali miała obowiązywać do 31 marca 2022. Jednak ostatecznie zwycięska firma zrezygnowała z wynajmu – jak podają służby prasowe płockiego ratusza „Z ważnych powodów osobistych”.
W tej sytuacji prezydent Płocka nie miał innego wyjścia jak ponownie ogłosić przetarg. Licytacja odbędzie się 19 czerwca o godz. 12.00 w Staromiejskim Centrum Biznesu przy ul. Synagogalnej 4. Zainteresowani mogą oglądać lokale do 17 czerwca po wcześniejszym uzgodnieniu z ich administratorem – Agencją Rewitalizacji Starówki.
Lokale gastronomiczne na nabrzeżu St. Górnickiego przy ul. Rybaki mają łączną powierzchnię 117,53 m kw. Jest to restauracja o powierzchni 70,11 mkw. oraz dwa bary o powierzchni 11,88 i 12,03 mkw. Wynajmujący będzie musiał utrzymywać jeszcze ogólnodostępne, całoroczne WC, a także WC (wewnętrzne) obsługujące wspomniane bary. Umowa najmu ma obowiązywać do końca marca 2022 roku. Zwycięzca licytacji musi też zapłacić za dzierżawę terenu wokół lokali. To teren pod ogródki. Stawka w tym przypadku wynosi 6 123 zł w okresie od 1 maja do 30 września oraz 679,50 zł w okresie od 1 października do 30 kwietnia.
Natomiast 11 czerwca odbędzie się licytacja na dzierżawę lokalu gastronomicznego na płockim molo. Ma on blisko 173 mkw. powierzchni, posiada instalację elektryczną, wodociągową, kanalizację sanitarną, instalację grzewczą (elektryczną), wentylację mechaniczną, klimatyzację oraz instalację odgromową. Przeznaczony jest na działalność gastronomiczną. Cena wywoławcza za metr kwadratowy wynosi 10 zł, postąpienie – 1 zł. Czas trwania umowy najmu – 31 marca 2022 roku.

Reklama

Powstanie jeszcze jeden lokal
Na nabrzeżu Stanisława Górnickiego powstanie jeszcze jeden lokal gastronomiczny. Wszyscy płocczanie pamiętają z pewnością centrum rozrywki nad Wisłą, które do czasu przebudowy bulwarów funkcjonowało latem. Także ten teren miasto chce wydzierżawić. Termin składania wniosków o dzierżawę mija 31 lipca. Jednak sprawa nie jest prosta. Podmioty ubiegające się o możliwości dzierżawy muszą przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu. Wytyczne do niej można znaleźć w Biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta. Ma to być budynek o funkcji gastronomicznej, z możliwością prowadzenia działalności przez cały rok.
Jak czytamy w dokumentacji „bryła budynku powinna wpisać się w kontekst nowego zagospodarowania nabrzeża zarówno pod względem gabarytów, jak i zastosowanych zabiegów architektonicznych”. Wysokość nie może przekraczać dwóch kondygnacji, ale co ważne powierzchnia drugiej kondygnacji nie może przekraczać 50 proc. powierzchni kondygnacji pierwszej. Pozostałą powierzchnię nad pierwszą kondygnacją będzie można wykorzystać jako tarasy „stanowiące kontynuację sali konsumpcyjnej”. Budynek powinien charakteryzować się lekkością bryły, a jego wnętrze powinno być zintegrowane z otoczeniem dzięki zastosowaniu dużych powierzchni przeszklonych. Do wykończenia należy zastosować materiały o podwyższonym standardzie: drewno, kamień, szkło. Elewacja obiektu powinna mieć jasny kolor.
Oceną przygotowanych koncepcji zajmie się Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna. To jej rekomendacja będzie decydująca dla wyboru dzierżawcy. Ocena koncepcji powinna być znana do końca września.
Teren, który miasto chce wydzierżawić ma w sumie powierzchnię blisko 3 tys. metrów kwadratowych. Cena dzierżawy to 1 zł za 1 metr kwadratowy miesięcznie. Do tego należy doliczyć stawkę VAT. Umowa dzierżawy zostanie podpisana maksymalnie na 10 lat.

tekst i fot. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Zasady głosowania, listy kandydatów

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja będziemy wybierać reprezentantów Polski do Parlamentu Europejskiego. Wybory europosłów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.