Roztańczony Płock

Jedną z największych imprez tanecznych odbywających się w Płocku jest Fame Dance Festiwal, na który pomysłodawca, Małgorzata Staniszewska, instruktorka oraz czynna tancerka zaprasza już po raz siódmy. Od poniedziałku 18 czerwca do soboty, 23 czerwca w mieście królować będzie taniec.
Jak tłumaczy Małgorzata Staniszewska, celem projektu jest popularyzacja działalności artystycznej, a przede wszystkim tańca, wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta oraz upowszechnienie wszechstronnego rozwoju i sprawności fizycznej. Jest to doskonała okazja do zorganizowania dzieciom i młodzieży czasu tuż przed końcem roku szkolnego. Jeśli do tego dodać nabywanie umiejętności kształtowania współpracy w zespole i możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności przed szeroką publicznością, to nikt nie ma wątpliwości, że cieszący się ogromną popularnością wśród płocczan Fame Dance Festiwal jest jedną z największych imprez tanecznych.
Kto uczestniczył w poprzednich edycjach, z których pierwsza odbyła się 30 czerwca 2012 roku, dobrze wie, czego można spodziewać się po imprezie. Kto nie był, zapraszamy, bo Fame Dance Festiwal to czterodniowe, całkowicie darmowe warsztaty, których efektem będzie wielka, wieczorna gala tańca zaprezentowana na deskach płockiego amfiteatru w sobotę, 23 czerwca.
Studio Tańca Fame oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki po raz pierwszy zorganizowało Fame Dance Festiwal w czerwcu 2012 roku, a wspomnianego 30 czerwca 2012 roku na deskach amfiteatru uczestnicy pokazali to wszystko, czego się nauczyli.
Trudno się dziwić, że skoro efekty przeszły najśmielsze wyobrażenia organizatorów, postanowiono kontynuować imprezę i co roku, w ostatnim tygodniu czerwca, Studio Tańca Fame pełni rolę tanecznej fabryki. W ostatnich dniach przed zakończeniem roku szkolnego, odbywają się darmowe zajęcia taneczne z gwiazdami tańca znanymi między innymi z programu You Can Dance.
– Atmosfera Festiwalu jest nieziemska, każdy jest pełen zapału do pracy. Wszyscy mają jeden wspólny cel – pokaz końcowy. W czasie gdy w siedzibie studia odbywają się zajęcia warsztatowe, tancerze Studia Tańca Fame pilnie trenują pod okiem swoich choreografów. W płockim amfiteatrze przygotowują się do wieczornej gali tańca, która jest podsumowaniem ich rocznej pracy tanecznej – tłumaczy Małgorzata Staniszewska.
Fame Dance Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Tygodnik Płocki jest patronem medialnym imprezy, dlatego jak co roku, wspólnie zapraszamy wszystkich mieszkańców na zajęcia, które rozpoczynają się w poniedziałek, 18 czerwca i trwają do czwartku 21 czerwca włącznie.
Natomisat na 23 czerwca zapraszamy do amfiteatru, który w ten jeden wieczór całkowicie przemieni się w kopalnię młodych talentów. Będzie można podziwiać popisy uczestników warsztatów oraz tancerzy ze Studia Tańca Fame.
Do tanecznego świata początkujących wprowadzać będą Julia Żytko oraz Artur ART Golec, oboje specjalizujący się w stylu commercial hip hop. Zapisy już trwają, zgłoszenia należy wysyłać na adres fameplock@gmail.com (w tytule wpisując FDF7, prosimy podawać imię, nazwisko, wiek, nr telefonu).
To wszystko oferujemy za darmo. Jedyne co trzeba zrobić, to zapisać się na warsztaty, a jeśli nie macie na nie czasu, ale chętnie obejrzelibyście popisy tancerzy na żywo, to musicie odebrać darmową wejściówkę, którą już można nabyć w Studiu Tańca Fame, ul. Nowy Rynek 11, budynek Teatru Dramatycznego od godz. 15. 00-20.00) i w POKiSie (ul. Tumska 9).
Organizatorzy zwracają się z ogromną prośbą do Dyrekcji Szkół o umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swojej pasji i jednocześnie wzięcia udziału w darmowych warsztatach z gwiazdami You Can Dance.

Jol.
fot. Archiwum FDF

Zobacz kolejny artykuł

103 artystów wystąpi na Audioriver Festival

W ostatni weekend lipca na płockiej nadwiślańskiej plaży odbędzie się Audioriver Festival. Organizatorzy odkryli już …

Certyfikaty dla nauczycieli wspierających uzdolnienia

Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych 49 nauczycieli z przedszkoli i szkół zdobywało wiedzę jak wspierać …