Lista wykonawców na Polish Hip-Hop Festival stale się wydłuża

Za dwa i pół tygodnia na płockiej nadwiślańskiej plaży królować będzie muzyka elektroniczna, a tydzień później, w pierwszy weekend sierpnia, rozbrzmieją dźwięki hip-hopowe.
Na liście wykonawców jest już cała plejada najlepszych hip-hopowców w kraju. Pojawią się także muzycy zagraniczni. Organizatorzy nie zwalniają tempa i ogłaszają kolejne nazwiska i nazwy zespołów.
Niedawno do listy wykonawców, którzy zagrają na płockiej scenie, dopisani zostali: Quebonafide, Tede, Paluch, KęKę, JWP/BC, Te-Tris, VNM, Cywinsky, Sztoss, Frosti Rege, Penx, Adi Nowak i Barvinsky.
Kto jeszcze wystąpi na płockiej plaży? Zacznijmy od Borixona, znanego z występów w formacji Wzgórze Ya-Pa 3, który z zespołem nagrał pięć albumów studyjnych, otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka i na swoim koncie ma również osiem solowych albumów.
Włodi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie, współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias. W Płocku będzie promował wydany w marcu 2017 album „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”.
Żabson do niedawna był aktywnym na bitwach freestylowcem, później został hypemanem Borixona i przeniósł się na stałe do Kielc. W lutym tego roku wydał debiutancki, legalny krążek „To Ziomal”.
ReTo do niedawna konsekwentnie tworzył swoją muzykę w internetowym podziemiu, a ostatnio wszedł na scenę, zyskując milionowe wyświetlenia jeszcze przed premierą oficjalnego albumu i wywołując liczne dyskusje w środowisku. Niepokorny, budzący kontrowersje, jeden z najlepszych raperów młodego pokolenia musiał ponownie pojawić się w Płocku.
Małe Miasta łączą hip-hop z odważnymi elektronicznymi brzmieniami oraz eksperymentalnym R&B. Najnowszy album „Plecy Pomników” ukazał się 16 lutego i spotkał z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów, a wydane single już stały się najpopularniejszymi piosenkami w dorobku zespołu.
Spore zamieszanie w rapowym środowisku wywołał przedstawiciel nowej szkoły krakowskiego luzu – Jan-Rapowanie. W maju ukazał się świetnie przyjęty krążek Jan-Rapowanie & NOCNY pt. „NOCNA ZMjANA”.
Głównym atutem rapera Wac Toja jest charakterystyczna barwa głosu. Wykonawca potrafi wbić basem w podłogę, a zaraz po tym wyciągnąć takie tonacje, że przez niektórych raperów nazywany jest polskim Rich Homie Quanem.
White 2115, reprezentujący nowy styl nie tylko w kwestiach muzycznych, ale również mentalności, podejścia i dystansu do swojej osoby, wkrótce wyda album, który powinien przenieść jego karierę na nowe szczeble. W Płocku na pewno zaprezentuje swoje utwory.
Deys, nietuzinkowy i charyzmatyczny raper, grał już w różnych formacjach. Był członkiem grupy Hashashins, współpracował z Quebonafide, VNM-em, Te-Trisem, Guziorem czy LaikIke1. Jest jednym z prekursorów tańca c-walk w Polsce.
Wreszcie Eripe i Delekta, reprezentanci ekipy Patokalipsa, którzy prezentują rap najlepszej marki. Zapewniają mocne i wyraziste linijki, mroczny i niepokojący klimat, chamskie i kontrowersyjne poglądy, soczyste i bezkompromisowe bragga oraz szokujące i obrazoburcze storytellingi. Warto to zobaczyć.
Bilety na 3-dniowy festiwal można nabyć nahttps://www.biletomat.pl. Warto się pospieszyć, ponieważ będą dostępne do 20 lipca lub do wyczerpania puli. Po zakończeniu sprzedaży uruchomiona zostanie kolejna partia.

Jol.
fot. Instagram Artysty

Zobacz kolejny artykuł

Szkolni ekolodzy odebrali nagrody

Kilkuset uczestników zmierzyło się z ekologicznymi zadaniami w ramach konkursów i olimpiad zorganizowanych przez zarząd …

103 artystów wystąpi na Audioriver Festival

W ostatni weekend lipca na płockiej nadwiślańskiej plaży odbędzie się Audioriver Festival. Organizatorzy odkryli już …