Lista wykonawców na Polish Hip-Hop Festival stale się wydłuża

Za dwa i pół tygodnia na płockiej nadwiślańskiej plaży królować będzie muzyka elektroniczna, a tydzień później, w pierwszy weekend sierpnia, rozbrzmieją dźwięki hip-hopowe.
Na liście wykonawców jest już cała plejada najlepszych hip-hopowców w kraju. Pojawią się także muzycy zagraniczni. Organizatorzy nie zwalniają tempa i ogłaszają kolejne nazwiska i nazwy zespołów.
Niedawno do listy wykonawców, którzy zagrają na płockiej scenie, dopisani zostali: Quebonafide, Tede, Paluch, KęKę, JWP/BC, Te-Tris, VNM, Cywinsky, Sztoss, Frosti Rege, Penx, Adi Nowak i Barvinsky.
Kto jeszcze wystąpi na płockiej plaży? Zacznijmy od Borixona, znanego z występów w formacji Wzgórze Ya-Pa 3, który z zespołem nagrał pięć albumów studyjnych, otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka i na swoim koncie ma również osiem solowych albumów.
Włodi to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie, współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias. W Płocku będzie promował wydany w marcu 2017 album „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”.
Żabson do niedawna był aktywnym na bitwach freestylowcem, później został hypemanem Borixona i przeniósł się na stałe do Kielc. W lutym tego roku wydał debiutancki, legalny krążek „To Ziomal”.
ReTo do niedawna konsekwentnie tworzył swoją muzykę w internetowym podziemiu, a ostatnio wszedł na scenę, zyskując milionowe wyświetlenia jeszcze przed premierą oficjalnego albumu i wywołując liczne dyskusje w środowisku. Niepokorny, budzący kontrowersje, jeden z najlepszych raperów młodego pokolenia musiał ponownie pojawić się w Płocku.
Małe Miasta łączą hip-hop z odważnymi elektronicznymi brzmieniami oraz eksperymentalnym R&B. Najnowszy album „Plecy Pomników” ukazał się 16 lutego i spotkał z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony fanów, a wydane single już stały się najpopularniejszymi piosenkami w dorobku zespołu.
Spore zamieszanie w rapowym środowisku wywołał przedstawiciel nowej szkoły krakowskiego luzu – Jan-Rapowanie. W maju ukazał się świetnie przyjęty krążek Jan-Rapowanie & NOCNY pt. „NOCNA ZMjANA”.
Głównym atutem rapera Wac Toja jest charakterystyczna barwa głosu. Wykonawca potrafi wbić basem w podłogę, a zaraz po tym wyciągnąć takie tonacje, że przez niektórych raperów nazywany jest polskim Rich Homie Quanem.
White 2115, reprezentujący nowy styl nie tylko w kwestiach muzycznych, ale również mentalności, podejścia i dystansu do swojej osoby, wkrótce wyda album, który powinien przenieść jego karierę na nowe szczeble. W Płocku na pewno zaprezentuje swoje utwory.
Deys, nietuzinkowy i charyzmatyczny raper, grał już w różnych formacjach. Był członkiem grupy Hashashins, współpracował z Quebonafide, VNM-em, Te-Trisem, Guziorem czy LaikIke1. Jest jednym z prekursorów tańca c-walk w Polsce.
Wreszcie Eripe i Delekta, reprezentanci ekipy Patokalipsa, którzy prezentują rap najlepszej marki. Zapewniają mocne i wyraziste linijki, mroczny i niepokojący klimat, chamskie i kontrowersyjne poglądy, soczyste i bezkompromisowe bragga oraz szokujące i obrazoburcze storytellingi. Warto to zobaczyć.
Bilety na 3-dniowy festiwal można nabyć nahttps://www.biletomat.pl. Warto się pospieszyć, ponieważ będą dostępne do 20 lipca lub do wyczerpania puli. Po zakończeniu sprzedaży uruchomiona zostanie kolejna partia.

Jol.
fot. Instagram Artysty

Zobacz kolejny artykuł

Sezon rowerowy w pełni

Także dla złodziei Niezabezpieczony rower, pozostawiony na klatce schodowej lub w miejscu mało uczęszczanym, jest …