103 artystów wystąpi na Audioriver Festival

W ostatni weekend lipca na płockiej nadwiślańskiej plaży odbędzie się Audioriver Festival. Organizatorzy odkryli już wszystkie karty. Teraz uczestników imprezy czeka trudne zadanie, by wybrać najciekawsze koncerty.
Organizator 13. edycji Audioriver poinformował, że lista wykonawców została zamknięta. W sumie na nadwiślańskiej plaży od 27 do 29 lipca wystąpi 103 artystów. Warto przypomnieć, że po raz pierwszy muzyka elektroniczna zagościła na płockiej plaży w 2006 roku, a pięć ostatnich edycji zostało wyprzedanych jeszcze przed otwarciem bram festiwalu. Przed rokiem bawiło się aż 30 tysięcy osób. Polska scena elektroniczna jest więc w bardzo dobrej kondycji, a grono jej fanów stale się powiększa.
Jak zapewniają organizatorzy Audioriver, osoby, które zdecydowały się ostatni weekend lipca spędzić nad Wisłą w Płocku, mają teraz jeden problem – który koncert ze 103 łącznie ogłoszonych polskich i zagranicznych artystów wybrać.
Przez ostatnich kilka tygodni informowaliśmy czytelników, jakie zespoły i wykonawcy zaprezentują się na płockiej plaży. Do długiej listy należy dodać ostatnich 32 artystów: AGIM (live), An On Bast (live), Błażej Malinowski (live), Deaf Can Dance, Deep Depot, Foxall, Joana, Kacpa b2b Raev, Komitet Obrony Disco, Kuba Otłowski, Kuba Sojka (live), KVSN, Last Robots, Lulu Malina, Maryo, Meg & Discox, Michał Wolski (live), Novika & Mr. Lex, Olivia, Piotr Bejnar (live), Ritual Thrills, Rodrigezz, Roger, Rosalie., Seltron 400, Sept, Sincz, Sound Traveler, Thomas Langner b2b Lucjan, Vacos Malcolm, Vidno, VONDA7.
W ten sposób wielbiciele muzyki elektronicznej będą mogli zapoznać się ze wszystkimi nurtami i odmianami tej muzyki, a także poznać wykonawców z zagranicy i z różnych zakątków kraju.
Wśród wykonawców znajdzie się reprezentant Płocka – Vidno. DJ, promotor i producent, członek kolektywu Audiobar, który od wielu lat pasjonuje się płytami winylowymi i posługuje się nimi podczas grania na żywo.
Z Warszawy przyjadą do Płocka AGIM – jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej oraz Piotr Bejnar – producent, DJ, dźwiękowiec, założyciel Otake Records i 2529 KM, zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej.
Pojawią się także Novika & Mr Lex – duet obecny na scenie klubowej od lat, Michał Wolski – muzyk, kompozytor, aktywista na rzecz kultury i sztuki i producent muzyczny, oraz Last Robots – obecny na krajowej scenie od ponad 15 lat. Nie zabraknie również Foxalla, nowego projektu dwóch producentów i DJ-ów, Marcina Chumowicza (Cocolino) i Pawła Sowy (Sovinsky), którzy tworzą orientalne i wolne etniczne brzmienia, a także K. O. D.-u, czyli Komitetu Obrony Disco, grającego klasykę disco, eksperymentalny italo oraz house rodem z Paradise Garage.
Na scenie zameldują się ponadto: Kuba Otłowski, którego styl grania charakteryzuje się liniami pełnymi głębokiego basu oraz intrygujących melodii, Sept – producent muzyczny, którego hipnotyczne i mocne sety są grane przez największych DJ-ów sceny muzyki elektronicznej, Sincz – DJ i producent, którego twórczość skupia się wokół house i techno oraz Seltron – klubowa „supergrupa” współtworzona przez SLG i Eltrona, których współpracę rozpoczął spontaniczny utwór „Otwórz Oczy”.
Listę wykonawców uzupełniają: Deaf Can Dance, czyli nowy projekt Phila Jenskiego, LuLu Malina obdarzona silną kobiecą energią oraz charyzmatyczną ekspresją, Ritual Thrills oraz Maryo – pasjonata wolniejszych brzmień w muzyce elektronicznej. Płocki festiwal będzie także okazją do posłuchania Sound Traveler, nowego alter ego Mike’a Polarnego.
Kraków będą reprezentowali: Olivia, grająca surowe i ciemne techno, płynny acid, brzmienia deep, electro, house; Thomas Langner b2b Lucjan – znani z niekończących się opowieści i niezastąpionych akcentów dobrych, kultowych imprez; Meg i Discoxa – dwa różne charaktery połączone wspólną pasją i miłością do muzyki; Roger – obecny na scenie od 2002 roku, wcześniej jako Jolly Roger.
Z południowej Polski do Płocka przyjedzie Kuba Sojka – producent i muzyk z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.
Wrocław reprezentować będą An On Bast – kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej, Deep Depot – projekt założony przez Norfa, Alda i Jaha oraz Kacpa, którego styl obejmuje różne gatunki – od disco przez house do techno.
Z Poznania przyjadą do Płocka: Joana – producentka i promotorka, najczęściej występująca w roli czarodziejki-przewodniczki oraz KVSN – kolaboracja Keytova i Sim. ona – dwóch rezydentów rozkręcających poznańskie imprezy.
Północ Polski reprezentować będzie Vacos & Malcolm – elektroniczny duet muzyczny, których mroczne, pełne melodii kompozycje zabiorą w niesamowitą podróż w świat brzmień analogowych syntezatorów.
Wśród gości związanych z Berlinem swoją muzykę zaprezentują: Rosalie mieszająca inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop’u lat ‘80/ „90 z zamiłowaniem do nowej elektroniki, VONDA7 ze swoimi zsyntetyzowanymi melodiami i ciężkim pokładem bassu oraz Błażej Malinowski – producent, dziennikarz radiowy, DJ, kolekcjoner płyt oraz przedmiotów z potencjałem dźwiękowym.
Posiadacze biletów na Audioriver już odliczają czas do pierwszych koncertów. Kto jeszcze nie nabył wejściówki, powinien wejść na stronę internetową, poczytać rozkład jazdy na kolejne dni, a potem kupić bilet za pośrednictwem serwisu eBilet. pl: www.audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Jol.
fot.Instagram artysty Julian Cassady

Zobacz kolejny artykuł

Szkolni ekolodzy odebrali nagrody

Kilkuset uczestników zmierzyło się z ekologicznymi zadaniami w ramach konkursów i olimpiad zorganizowanych przez zarząd …