W Warszawie na targach turystycznych

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz 25. odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, tj. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2017. Na tym jubileuszowym wydarzeniu, goszcząc na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego, obecna była także Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna.
– Z naszej perspektywy widać było, że warszawiacy dzielili się na tych, którzy jeszcze w Płocku nie byli, ale na pewno przyjadą, „bo to w końcu dawna i leżąca nieopodal stolica”, a także tych którzy przyjadą ponownie ze względu na malowniczość Tumskiego Wzgórza – mówi Iwona Krajewska, prezes PLOT. – Jednych i drugich zachęcaliśmy dodatkowo, mówiąc o nowych atrakcjach na turystycznej mapie Płocka. Z wyjątkową dociekliwością spotkała się historia polichromii w auli Liceum im. Marsz. Stanisława Małachowskiego oraz stworzonej w podziemiach Liceum ścieżki dydaktycznej, umożliwiającej przemieszczanie się nad reliktami architektury, sięgającymi nawet XIII wieku.
Młodych ludzi interesowały także akwaria prezentujące rodzimą i egzotyczną faunę rzek i jezior w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku, które pracownicy PLOT obrazowali za pomocą książkowych przewodników po wystawie akwarystycznej.
Pamiętano również, aby zaprosić do Regionalnego Muzeum Poczty, gdzie znajdują się zbiory opisujące działalność poczty Płocka i Mazowsza Płockiego od czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego aż do czasów współczesnych.
Listopadowe targi TT Warsaw były ostatnią tego typu imprezą w 2017 roku, w której udział brała Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Do tej pory Płock promowano także na następujących wydarzeniach: TOUR SALON Targi Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu; Międzynarodowe Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi; Targi Turystyczne WYPOCZYNEK w Toruniu; Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE w Kielcach; World Travel Show – Międzynarodowe Targi Turystyczne w Nadarzynie.
W targach turystycznych udział biorą przedstawiciele największych na rynku biur podróży, organizacji branżowych czy organizatorów wyjazdów. Udział w tych wydarzeniach stwarza więc możliwość zaprezentowania i promowania lokalnych produktów turystycznych.

(t)

Zobacz kolejny artykuł

Nie omijaj Zagrzebia

Jedno z najładniejszych europejskich miast choć jest wielotysięczną metropolią, sprawia wrażenie kameralnego i przyjaznego. Główne …