W roli głównej Mazowsze

Mazowiecki Instytut Kultury (MIK) pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy organizują konkurs fotograficzny, którego celem jest wykorzystanie potencjału filmowego Warszawy i województwa mazowieckiego. Oryginalne i nietypowe ujęcia regionu – miejsc bardziej lub mniej znanych – będzie można przesyłać do połowy września. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Za pomocą konkursu organizatorzy chcą pokazać region takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i turyści: oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki odkryte tylko przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Konkurs fotograficzny ma w przyszłości spełniać rolę portfolio województwa. Mazowszanom marzy się, aby światowy rynek filmowy zainteresował się potencjałem, jakie skrywa centralna część Polski. Może być ona tłem filmów z różnych okresów historycznych, przestrzenią militarną, industrialną, światową metropolią, dziką puszczą, sielskim dworkiem szlacheckim, czy sceną akcji, jak w przypadku bollywoodzkiej superprodukcji filmu „Kick”, w której wykorzystano scenę autobusu spadającego z Mostu Poniatowskiego do Wisły.
Zdjęcia konkursowe należy nadsyłać w terminie od 15 lipca do 15 września 2014 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.konkursfoto.mik.waw.pl. Dodatkowo, w dniach 1–15 października 2014 r. odbędzie się głosowanie internautów na najlepsze zdjęcie.
Uczestnik może zgłosić fotografie w każdej z pięciu kategorii: Mazowsze historyczne, Mazowsze przyrodnicze, Mazowsze industrialne, Mazowsze innowacyjne, Mazowsze alternatywne i nieznane.
Patronat medialny nad konkursem objął m.in. Tygodnik Płocki. (t)

Zobacz kolejny artykuł

Nie omijaj Zagrzebia

Jedno z najładniejszych europejskich miast choć jest wielotysięczną metropolią, sprawia wrażenie kameralnego i przyjaznego. Główne …