Turystyczny sezon

Choć kapryśna aura mocno dokuczała, udało się w Płocku oficjalnie rozpocząć sezon turystyczny. Przeszło 100 osób wybrało się m.in. na spacer z przewodnikiem po mieście. Szlak powiódł ich w najbardziej interesujące płockie zakątki. Z ciekawostkami ze swojego życia czekali na nich znani płocczanie, m.in. Tony Halik, Bolesław Krzywousty, Rajmund Rembieliński, Kajetan Morykoni czy Władysław Broniewski. W te postacie wcielili się płoccy przewodnicy.
Na koniec wszyscy trafili do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Ze względu na pogodę imprezę z placu przy grzybku przeniesiono do herpetarium. Na zmarzniętych czekała grochówka. Były też atrakcje dla starszych i młodszych.
Przy okazji Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna organizująca wydarzenie podziękowała osobom mającym wpływ na rozwój turystyki w naszym mieście. W tym gronie znaleźli się Katarzyna Chojnowska oraz Maria Borzewska, pracownice PTTK, Elżbieta Ciesielska-Zając – znawca i miłośnik historii Płocka i Małachowianki, a także opiekunowie szkolnych kół PTTK: Katarzyna Wiśniewska-Godleś ze Szkoły Podstawowej nr 22, Anna Kokoszczyńska z Zespołu Szkół Centrum Edukacji, Agnieszka Kochanowska – Matuszewska z SP nr 23, Bogdan Majewski z III LO i Gimnazjum nr 13. Nie mogło tutaj zabraknąć również wyjątkowych znawców historii Płocka: Bernarda Milewskiego – szefa klubu turystyki kolarskiej BeneqTeam, który o najciekawszych zakątkach Płocka i okolic mógłby napisać encyklopedię, ks. Stefana Cegłowskiego – proboszcza płockiej bazyliki katedralnej, w niezwykły sposób opowiadającego o jej historii, a także Ireneusza Szychowskiego – dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich i przewodniczącego Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Dodatkowo wyróżniono instytucję, czyli Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, który ma ogromny wpływ na rozwój turystyki w naszym mieście.
– Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna otwarcie sezonu turystycznego zorganizowała po raz drugi. Zainteresowanie płocczan wydarzeniem jest coraz większe, ponieważ w swoim charakterze impreza przypomina Noc Muzeów, podczas której różne instytucje przygotowują specjalne atrakcje – mówi Iwona Krajewska, szefowa PLOT. BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Nie omijaj Zagrzebia

Jedno z najładniejszych europejskich miast choć jest wielotysięczną metropolią, sprawia wrażenie kameralnego i przyjaznego. Główne …