Rejsy – all inclusive na pełnym morzu

Osobom nie posiadającym jeszcze żeglarskiego doświadczenia często się wydaje, że rejsy wiążą się z mnóstwem wyrzeczeń i ograniczeń. Przede wszystkim miałaby to być rezygnacja z komfortu i udogodnień oferowanych przez nadmorskie kurorty, panujące na pokładzie spartańskie warunki i uproszczona, żeby nie powiedzieć prymitywna, kuchnia. Nic jednak bardziej błędnego! Rejsy odbywają się na luksusowych jachtach, które zapewniają swoim pasażerom wygodę w niczym nie odbiegającą od eleganckiego hotelu, nie wspominając o szeregu innych atrakcji, których nie sposób znaleźć na lądzie.

 

Reklama

 

 

Rejsy – wyżywienie na statku

Na każdym luksusowym jachcie zatrudniony jest kucharz, który dokłada wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Urlopowicze mają zwykle zapewnione trzy posiłki, śniadanie, obiad i kolacje, a także napoje. Nie znaczy to jednak, że przez cały czas trwania wakacji muszą się stołować na pokładzie. Jacht codziennie zawija do innego portu, w którym, w przytulnych kawiarenkach i restauracjach, można spróbować specjałów lokalnej kuchni. Co więcej, w kwestii wyboru lokalu można zawsze liczyć na radę skippera, który, znając mijane miejscowości jak własną kieszeń, z przyjemnością wskaże najlepsze, niekoniecznie typowo turystyczne knajpki.

Warunki i atrakcje na pokładzie

Pasażerowie mają do swojej dyspozycji komfortowe kajuty z łazienkami, messę, kokpit, a także pokład. Na tym ostatnim mogą spędzać długie godziny chłonąc piękne widoki, sącząc zimne napoje i dyskutując z pozostałymi członkami wyprawy.

Rejsy jachtem stanowią wymarzoną okazję do spróbowania któregoś ze sportów wodnych. A jest z czego wybierać! Paralotniarstwo, narciarstwo wodne, nurkowanie, kitesurfing, windsurfing czy snorekeling. Niemal w każdym porcie działają profesjonalne, zatrudniające wykwalifikowanych instruktorów szkółki, gdzie pod okiem doświadczonych osób można postawić pierwsze kroki w wybranej dyscyplinie. A kto wie, może jednorazowa przygoda przerodzi się w pasję, która będzie trwała całe życie?

Rejsy z żyłką odkrywcy

Jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, ogromną zaletą rejsów jest możliwość poznania miejsc, które często są bardzo trudno dostępne lub wręcz nieosiągalne od strony lądu. Jacht bez trudu zawija bowiem do takich lokalizacji pozwalając poczuć pasażerom namiastkę emocji odczuwanych przez odkrywców dziewiczych lądów. Ponadto, takie urokliwe, bezludne zatoczki to wprost wymarzone miejsca na chwilę relaksu, beztroskiej zabawy czy refleksji.

Rejsy w Chorwacji, czyli gdzie rozpocząć żeglarską przygodę

Osoby pragnące spróbować po raz pierwszy wypoczynku pod żaglami zastanawiają się zwykle, jaki kierunek wybrać. A co tu dużo mówić, decyzja nie jest łatwa. Bo czy lepsze będzie Morze Śródziemne, egzotyczna Malta, osławione Karaiby, czy może jeszcze inny kierunek? Jak jednak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, niezaprzeczalnie najlepszą propozycją będzie tu Chorwacja.

Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na pogodę, która jest na Adriatyku niezwykle stabilna, słoneczna i ciepła, a jadąc tam w sezonie mamy niemal stuprocentową pewność natrafienia na korzystne warunki. Na tym jednak zalety tego kraju się nie kończą! Warto również wspomnieć wspaniałe zabytki, liczne muzea i galerie, doskonałą, zróżnicowaną kuchnię, a także wspaniałą, doskonale zachowaną przyrodę, którą można podziwiać w rozlicznych parkach i rezerwatach.

Podsumowanie

Na podstawie powyższego wyraźnie widać, że wybierając wakacje na morzu nie tylko nie rezygnujemy z komfortu, ale również zyskujemy dodatkowe udogodnienia. Przede wszystkim nie musimy już walczyć o miejsce na plaży czy tłoczyć się w tłumie innych urlopowiczów. Mamy do wyłącznej dyspozycji cały pokład, niedostępne zatoczki, puste plaże i laguny. Ponadto liczba atrakcji, w jakie obfitują rejsy znacznie przewyższa te dostępne w czasie klasycznych wakacji.

Artykuł partnera.

Zobacz kolejny artykuł

Chorwacja we wrześniu

Urlop w Chorwacji niesie za sobą mnogość możliwości wyboru miejsc, w których, ciesząc się przepięknym …

Jeden komentarz

  1. Byłem wielokrotnie na rejsach żeglarskich w Chorwacji. I proponuję traktować to wszystko co zostało wyżej napisane z wielkim dystansem. Będzie mniejsze zdziwienie.