Pierwsza dama USA gwiazdą Lublany

Melania jest wysoka, zgrabna, elegancka i potrafi przyciągnąć uwagę. Przyzwyczajona do fotoreporterów – błyszczy… Wszyscy podziwiają jej nienaganny wygląd. Tylko nieliczni zastanawiają się, ile waży. Ale to przecież nieistotne, bo kobiet o wagę (i o wiek) pytać nie wypada. Chyba że są choinkami. Wtedy można zrobić wyjątek.
Prawie dwudziestometrowa Melania jest ozdobą placu Prešerna i jak zwykle – jedną z głównych atrakcji świątecznego wystroju słoweńskiej stolicy. W tym roku szczególną ciekawość wzbudza nie to, jak ją ubrano, ale imię, które otrzymała. Zazwyczaj mieszkańcy Lublany nie nazywają choinek, więc dlaczego Melania jest Melanią? Nieoficjalnie, ale na cześć pierwszej damy. W natłoku informacji skupiających się przede wszystkim na jej (lub nie jej) przemówieniu, ewentualnie kolorze i marce kreacji, w jakiej je wygłosiła, być może umknął fakt, że pani Trump, piękna żona nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych jest Słowenką. Swojego świerku nie zdąży zobaczyć, bo zanim Donald Trump zostanie zaprzysiężony na 45. prezydenta USA – drzewo zniknie, ale na pewno o nim usłyszy.
Melania Trump (niegdyś Melanija Knavs) będzie pierwszą amerykańską „First Lady”, która nie urodziła się w Ameryce, nie licząc Louisy Adams, żony Johna Adamsa, szóstego prezydenta USA.


Tekst i foto Marta Szatkowska-Kunavar

Zobacz kolejny artykuł

Grunwaldzkie miecze nad Wisłą

„Z dziwnie rzewnym uczuciem zbliżam się do tego miejsca, które taką świętością, niby drugiej Częstochowy …