W niedzielę otwarty zostanie sezon turystyczny w Płocku

Nastały pierwsze cieplejsze dni, więc wiele osób nabrało ochoty na wycieczki. I słusznie. Właśnie rozpoczyna się oficjalnie sezon turystyczny w Płocku! Bo nasze miasto też warto poznać. Nawet nie wiecie, jak jest atrakcyjne. Przekonacie się o tym jeżdżąc po Płocku meleksem!
A to wszystko już w niedzielę, 23 kwietnia. W programie otwarcia sezonu turystycznego w Płocku przewidziane są m.in. spacery z przewodnikiem po mieście. Na Starówce znajdziecie też serwis rowerowy, w którym będzie można oznakować rowery. W godz. 15.00–17.00 warto zajrzeć do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku na piknik. Nie zabraknie tu atrakcji dla dzieci, gawęd i konkursów. Wręczone zostaną również podziękowania osobom mającym wpływ na rozwój turystyki w naszym mieście.
Specjalne atrakcje na otwarcie sezonu turystycznego w Płocku przygotowały również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Płocka Galeria Sztuki, Muzeum Mazowieckie, Regionalne Muzeum Poczty, Małachowianka, Towarzystwo Naukowe Płockie, Park Linowy – Funpark, Żegluga Płocka oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Akcję organizują wspólnie Urząd Miasta Płocka i Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach siódmej edycji Otwarcia Sezonu Turystycznego na Mazowszu, zainicjowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
BeeS

Zobacz kolejny artykuł

Nie omijaj Zagrzebia

Jedno z najładniejszych europejskich miast choć jest wielotysięczną metropolią, sprawia wrażenie kameralnego i przyjaznego. Główne …