Najnowsze informacje

Do zapłacenia: alimenty i rachunki za telefon

Młodzi ludzie nie zarabiają zbyt wiele, dopiero szukają swojej wymarzonej pracy, ale już teraz mają duże potrzeby. Zanim się ustatkują, założą rodziny, chcą podróżować, bawić się. O problemach finansowych na razie nie myślą. Jeśli tylko banki chcą im dawać pożyczki i kredyty, starają się korzystać z życia. Gorzej, że w takim wieku mają już zobowiązania alimentacyjne, kredyty i spore rachunki telekomunikacyjne do zapłacenia.
Jak wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK, młodych dłużników w wieku od 18 do 34 lat jest już w Polsce 659,5 tys., a ich zaległości wynoszą 9,3 mld złotych. Statystyki te oznaczają, że w grupie wiekowej liczącej ponad 9 mln osób, kłopoty finansowe ma co 16-sta osoba. W ciągu I półrocza 2017 roku liczba młodych ludzi z problemami finansowymi zwiększyła się o 5 tys., a wartość zaległości o 0,5 mld zł. Wraz z nadejściem wakacji przed młodymi znów większe wydatkowe pokusy.
W trzech powiatach Mazowsza Płockiego doliczono się na koniec pierwszego półrocza 2017 roku 3714 młodych dłużników zarejestrowanych w BIG InfoMonitor. Młodzi ludzie w wielu od 18 do 24 i od 25 do 34 lat mają razem do oddania ponad 20 mln zł.
W powiecie płockim młodych dłużników jest 1394 (324 w wieku od 18 do 24 lat i 1072 w wieku od 25 do 34 lat), którzy w sumie mają do zapłacenia ponad 10 mln zł. Zdecydowanie najwięcej, bo prawie 3 mln zł to zobowiązania alimentacyjne. Na 2,3 mln zł kobiety i mężczyźni w wieku od 18 do 34 lat są zadłużeni z tytułu umowy pożyczki. Ponad 1,2 mln zł powinni oddać ciążącemu na nich tytułowi wykonawczemu. Są to zobowiązania, z którymi wierzyciel udał się do sądu i zostały zgłoszone do BIG już na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Niemal 900 tys. zł to długi wynikające z umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
W powiecie sierpeckim jest 191 dłużników w młodszej i 548 w starszej grupie wiekowej, którzy mają w sumie do oddania ponad 5,5 mln zł.

Zobacz kolejny artykuł

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują zaginionego 59-latka – Ryszarda Gęsiarza. Mężczyzna nie ma stałego adresu zamieszkania. Rysopis …

Przybywa bardzo bogatych ludzi w Płocku i w powiecie

Kiedy patrzymy na osobiste konto bankowe czy odcinek z wypłatą zastanawiamy się, jak to możliwe, …