Wszystkie płockie szkoły zdecydowały się na strajk 8 kwietnia

W Płocku 50 placówek na 60 opowiedziało się za przystąpieniem do strajku zapowiadanego na 8 kwietnia. Na „tak” są wszystkie płockie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Do strajku nie przystąpi osiem przedszkoli, Biblioteka Pedagogiczna i Zespół Harcerski „Dzieci Płocka”. Przystąpienie do akcji protestacyjnej zapowiedziało również 71 z 78 szkół na terenie powiatu płockiego.

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W Płocku, jak wynika po przeprowadzonym referendum, nie będą strajkowały MP nr 2, MP nr 13, MP nr 15, MP nr 17, MP nr 21, MP nr 29, MP nr 33, MP nr 37.
Jeœli przed 8 kwietnia nadal nie dojdzie do porozumienia pomiędzy środowiskiem oświatowym a stroną rządową, to w najbliższy poniedziałek nauczyciele przystąpią do akcji strajkowej. – Według naszych szacunków 83% pracowników płockiej oświaty było za rozpoczęciem strajku. Bardzo wysoka była także frekwencja udziału w referendum, wynosiła 78 %. Po jego wynikach widać, że środowisko oœwiaty jest bardzo zdeterminowane. Na dziś przygotowujemy się do akcji strajkowej. Chociaż cały czas liczymy na porozumienie ze stroną rządową, aby do protestu nie doszło. Dlatego termin strajku był ogłoszony ponad 30 dni przed, aby usiąść do stołu i wymóc na stronie rządowej rozwiązanie, które nie będzie skutkowało rozpoczęciem strajku. Jesteśmy gotowi do rozmów 24 godziny na dobę – mówił Stanisław Nisztor, prezes płockiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Na tydzień przed zapowiadanym strajkiem w Płocku odbyła się zorganizowana przez prezydenta Nowakowskiego narada miejskiego wydziału edukacji z dyrektorami szkół, gdzie roboczo przygotowano się do ewentualnej akcji strajkowej. Jak mówił prezes Nisztor, w każdej z placówek będzie powołany komitet strajkowy współpracujący z dyrektorami szkół. To oni, w porozumieniu z organem prowadzącym zdecydują, w jakiej formie będą odbywały się zajęcia – czy będą dydaktyczne, opiekuńcze, czy w ogóle zostaną odwołane.

Teresa Radwańska-Justyńska
Fot. D. Ossowski

Zobacz kolejny artykuł

Utrudnienia gwarantowane

Prawdopodobnie 15 czerwca ma się rozpocząć przebudowa al. Kilińskiego. W tym samym czasie rozpocznie się …

Jeden komentarz

  1. Jak nauczyciele skończą strajk, to może rodzice na znak protestu nie puszczą dzieci do szkoły, pewnie wtedy powiedzą, że to nie opowiedzialne zachowanie, a ich zachowanie jest opowiedzialne, że niby dla dobra dzieci, co dziecko będzie miało lepiej jak nauczyciel więcej zarobi. Ok. niech zarabiają więcej, ale wtedy koniec przedłużanych weekendów, a dzieciom rozłożą się planowe lekcje na wiecej dni, albo przedłużony weekend niech będzie odrabiany, tak jak kiedyś było. Tak by pewnie nie chcieli, najlepiej zarabiać więce pracować mniej, tak to każdy by chciał. Zresztą co tu dużo gadać, odkąd pamiętam to nauczycielom wiecznie coś nie pasowało, wykorzytują swoją uprzywilejowaną pozycję i tyle w temacie.