Wpłynęła jedna oferta

W przetargu na budowę skweru rekreacyjno-wypoczynkowego na Winiarach ogłoszonym przez Urząd Miasta wpłynęła tylko jedna oferta.
Złożyła ją firma Ada Light z Bud Kozickich. Spółka zaproponowała cenę 243 tysięcy złotych. Z informacji zamieszczonych w biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta wynika, że ratusz chce na realizację inwestycji przeznaczyć kwotę 180 443 złotych. Na razie oferta jest analizowana.
Skwer ma powstać pomiędzy ulicami Dobrzyńską i Polskiego Czerwonego Krzyża. Już teraz istnieje tam plac zabaw wyposażony w wieżę ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową, huśtawkę, piaskownicę, tablicę do gry w kółko i krzyżyk. W sąsiedztwie jest też siłownia plenerowa oraz stół do tenisa stołowego. Przez teren inwestycji przebiegają sieci: gazowa, wodociągowa, energetyczna naziemna i podziemna, telefoniczna oraz światłowód. Nie jest wykluczone, że są tam też zlokalizowane elementy infrastruktury, które nie zostały zinwentaryzowane.
Wykonawca będzie musiał przede wszystkim wybudować chodnik wzdłuż ulicy PCK i jego połączenie z chodnikiem wzdłuż ulicy Dobrzyńskiej. Na placu zabaw ma zostać położona nawierzchnia z poliuretanu. Będą też zamontowane ławki i kosze na śmieci. Mają one też zostać zamontowane wzdłuż chodnika.
Inwestycja miała być gotowa do 17 listopada. Warto dodać, że to kolejne przedsięwzięcie zaproponowane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Podwyżka cen biletów od maja?

Od maja Urząd Miasta planuje wprowadzić nowe ceny biletów autobusowych Komunikacji Miejskiej. Na razie projekt …