Najnowsze informacje

Wojsko wraca do Płocka

To pewne – do Płocka wraca Wojsko Polskie. W stolicy północnego Mazowsza swoją siedzibę będzie miał jeden z batalionów 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Formowanie batalionu rozpocznie się w lipcu. Poinformował o tym dowódca brygady płk Grzegorz Kaliciak, który odwiedził Płock. We wtorek, 27 marca płk Grzegorz Kaliciak miał spotkać się z władzami miasta.
Dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedził w Płocku mundurowy ogólniak Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks. Spotkał się z młodzieżą oraz kadrą szkoły i mówił o Wojskach Obrony Terytorialnej. Uchylił też rąbka tajemnicy na temat terytorialsów w Płocku.
W Płocku będzie jeden z pięciu batalionów wchodzących w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak powiedział płk Grzegorz Kaliciak, jego formowanie rozpocznie się w lipcu. Wtedy też rozpocznie się kompletowanie kadry batalionu złożonej z zawodowych żołnierzy. Będzie to ok. 70 osób. Docelowo batalion będzie liczył ok. 700 żołnierzy. Tymczasowa siedziba dowództwa batalionu znajdzie się w płockiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Płk Grzegorz Kaliciak stwierdził także, że procedowana jest kwestia powstania koszar dla jednostki. Jest też przekonany, że przysięga batalionu odbędzie się w Płocku.
Dodał, że chętni do służby w terytorialsach mogą się zgłaszać do WKU w Płocku i już odbywać szkolenia. – Im więcej będzie chętnych, tym szybciej powstanie batalion – stwierdził płk Grzegorz Kaliciak.

Blisko ludzi
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej ma docelowo liczyć ok. 4,1 tys. żołnierzy i zakończyć etap formowania do końca 2019 r.

Zobacz kolejny artykuł

Będzie wojskowa przysięga w Płocku

Na 15 lipca na Starym Rynku zaplanowano przysięgę żołnierzy z płockiego 64 batalionu 6 Mazowieckiej …

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują zaginionego 59-latka – Ryszarda Gęsiarza. Mężczyzna nie ma stałego adresu zamieszkania. Rysopis …