Najnowsze informacje

Wart 20 mln zł kolejowy remont Płock – Kutno

Wymiana torów, montaż urządzeń ograniczających hałas, remont dwóch mostów, w tym 600-metrowego nad Wisłą w Płocku usprawnią podróże między Kutnem a Płockiem. Pociągi pojadą ciszej, zwiększy się poziom bezpieczeństwa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na prace prawie 20 mln zł.
Inwestycja poprawi nie tylko komfort podróży pasażerów szynobusów Kolei Mazowieckich. – W Płocku, na wysokości ulicy Zielonej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią klasyczne szyny na bezstykowe – pociągi kursują po nich ciszej. Zainstalowane zostaną urządzenia ograniczające hałas. Roboty obejmą także remont 600-metrowego mostu nad Wisłą w Płocku. Stare i wyeksploatowane elementy torów zostaną wymienione na nowe. Obiekt będzie zabezpieczony warstwą antykorozyjną. Inwestycja PLK umożliwi sprawniejsze przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych przez Płock. Ograniczony zostanie hałas od strony linii kolejowej – informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.
O zaangażowaniu w remont torowiska w Radziwiu wspomina przewodnicząca klubu radnych PiS Wioletta Kulpa, która w tę sprawę włączyła się wspólnie z posłem Maciejem Małeckim (byłym sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) oraz senatorem Markiem Martynowskim. W Kancelarii Premiera w Warszawie miało miejsce kilka dni temu oficjalne spotkanie. – Mieszkańcy lewobrzeżnej części Płocka od dawna skarżyli się na hałas i drgania podczas przejazdu pociągów wzdłuż zabudowy jednorodzinnej na ich osiedlu. Jak się okazało, na ich problem nie pozostali obojętni płoccy – i nie tylko – przedstawiciele PiS – komentuje Wioletta Kulpa.
O wymianę torów w Radziwiu i ograniczenie hałasu wielokrotnie apelowali także inni płoccy radni. – Przynajmniej dwukrotnie pisałem w tej sprawie interpelacje. Na własne oczy mogłem się przekonać, że ruch pociągów po starych torach powoduje pękanie domów. Nareszcie ludzie mieszkający w pobliżu torów będą mieli spokój – mówi przewodniczący klubu radnych PSL Tomasz Kominek.
Jednak tory będą przebudowywane nie tylko w Płocku.

(jac)

Zobacz kolejny artykuł

Będzie wojskowa przysięga w Płocku

Na 15 lipca na Starym Rynku zaplanowano przysięgę żołnierzy z płockiego 64 batalionu 6 Mazowieckiej …

Policja szuka zaginionego mężczyzny

Płoccy policjanci poszukują zaginionego 59-latka – Ryszarda Gęsiarza. Mężczyzna nie ma stałego adresu zamieszkania. Rysopis …