Tragiczny finał pobicia 19-latka w Płocku

Na ulicy Rybaki w Płocku doszło do pobicia młodego mężczyzny, 19-letniego Piotra W. z Łodzi. Chłopak został przewieziony do szpitala, skąd za zgodą pełniącej dyżur lekarki zabrali go policjanci. Po kilku godzinach łodzianin, w ciężkim stanie, znów został przewieziony do szpitala, gdzie w obecności najbliższych – umarł.
Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie. Zatrzymano i przesłuchano cztery osoby. W stosunku do jednej z nich policjanci wystąpili o zastosowane tymczasowego aresztu. Diabeł, bo tak mówią o najbardziej agresywnym napastniku, został przesłuchany w prokuraturze, postawiono mu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć mózgowa, o której szpital poinformował w czwartek około godz. 14.30.
Co się zdarzyło feralnej nocy przy ul. Rybaki? W komunikacie policji czytamy: „W nocy 20 czerwca o godzinie 0.00 policjanci w Płocku otrzymali zgłoszenie od młodej kobiety, że jakieś osoby chciały pobić ją i jej koleżankę. Wysłany przez dyżurnego patrol na miejscu był już 6 minut po zgłoszeniu. Gdy funkcjonariusze podjęli interwencję, zastali dwie młode kobiety. Zgłaszająca powiedziała policjantom, że doszło do nieporozumienia pomiędzy nimi a siedzącą powyżej na schodach grupą, która stawała się coraz bardziej agresywna. Wówczas zgłaszające uciekły, nie widziały, czy pobiegł za nimi kolega, który z nimi wcześniej był”.

Zobacz kolejny artykuł

Podwyżka cen biletów od maja?

Od maja Urząd Miasta planuje wprowadzić nowe ceny biletów autobusowych Komunikacji Miejskiej. Na razie projekt …