Na targowiskach bez problemu kupisz alkohol i papierosy bez akcyzy

Zadzwonił do redakcji zdenerwowany czytelnik. – Jak to możliwe, że na targowisku przy ul. Rembielińskiego, a także naprzeciwko poczty przy ul. Bielskiej bez najmniejszego problemu można kupić alkohol i papierosy bez akcyzy? Wszyscy, którzy tam chodzą, doskonale o tym wiedzą, a służby mundurowe nie? Dlaczego pozwala się na ten proceder? Czy nie ma żadnych możliwości, by go zlikwidować? – pytał.
Nie jest to problem nowy. Od lat na targowiskach handluje się papierosami i alkoholem bez akcyzy, zdecydowanie tańszymi od tych oferowanych w sklepie. Wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz odwiedzili to miejsce. Bez najmniejszego problemu możemy podejść do sprzedającego, albo ten odszuka nas i zaoferuje nielegalne artykuły.
Skoro zatem wiemy, że o każdej porze na targowisku można kupić alkohol i papierosy bez akcyzy, to na pewno wiedzą o tym także służby mundurowe. Co zatem stoi na przeszkodzie, by zlikwidować ten proceder? Pewnie nie wszyscy zgodzą się z tym postulatem, w końcu sporo osób, chcąc nieco zaoszczędzić, właśnie na targowiskach kupuje alkohol i papierosy.
Postanowiliśmy przeprowadzić krótkie śledztwo i sprawdzić, dlaczego przez wiele lat nie udało się zlikwidować nielegalnego handlu na targowiskach.

Zobacz kolejny artykuł

Obszar zapowietrzony

Groźna choroba pszczół zaatakowała na Mazowszu Płockim Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku wprowadził obszar zapowietrzony …

Od 1 września ul. Łukasiewicza ma być przejezdna

To jeszcze nie koniec Od początku tego roku trwa przebudowa ulicy Łukasiewicza. Przy tej okazji …