fot. Dariusz Ossowski

Sezon na gwiazdy

Majowy weekend rozpoczął sezon imprez w mieście. Zaczęło się bardzo wesoło – od Płockiej Nocy Kabaretowej. W amfiteatrze bawiła płocczan Katarzyna Pakosińska, a także cała plejada kabaretów. A to dopiero początek, bo za chwilę na zbliżającym się Pikniku Europejskim w Płocku wystąpi Sylwia Grzeszczak, a potem w czerwcu 35 lat na scenie świętować będzie Perfect.
– Kalendarz imprez mamy w tym sezonie napięty. Co tydzień szykuje się wydarzenie w mieście. Staramy się zaspokajać potrzeby wszystkich, dlatego są imprezy rodzinne, tj. koncert „Lata z radiem”, ale jest też „Audioriver”, który zainteresuje młodzież i przyjezdnych – tłumaczy Edyta Mierzejewska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta.
Zacznijmy jednak po kolei, by każdy mógł zarezerwować sobie czas w kalendarzu. Najbliższa impreza szykuje się już w weekend 9-10 maja. Mowa o Pikniku Europejskim, podczas którego świętujemy obecność w Unii Europejskiej, gościmy delegacje z zaprzyjaźnionych miast partnerskich oraz bawimy się. Tym razem gwiazdą będzie Sylwia Grzeszczak. Wystąpi w sobotę, 9 maja na Starym Rynku.
Piknikowi towarzyszy zawsze Majunia. To impreza dla młodzieży. Króluje tu muzyka elektroniczna. W tym roku odbędzie się w sobotę, 9 maja w ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych, Pl. Dąbrowskiego 2a. Wystąpi m.in. Warsaw Afrobeat Orchestra. Wstęp na imprezę jest wyjątkowo płatny, ale tylko symboliczne 5 zł. Dzień później też warto zajrzeć do MZOS-u, tym razem na Rock Tower. To impreza dla miłośników mocniejszych rockowych brzmień. W niedzielę od godz. 16.00 zagrają tu Near the Knucke, Concatenation, Thesis, Grenouer, GroupThink, a na deser grupa Turbo.
Kolejne wydarzenie w mieście to Dni Historii Płocka połączone z Jarmarkiem Tumskim.


Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska
blanka@tp.com.pl

Zobacz kolejny artykuł

Podwyżka cen biletów od maja?

Od maja Urząd Miasta planuje wprowadzić nowe ceny biletów autobusowych Komunikacji Miejskiej. Na razie projekt …